Szukasz pomysłu na wnętrze swojego domu? Poznaj obrazy drukowane!

0
5519

Wydawać by się mogło, że skoro jest to najprostszy i najbardziej oczywisty sposób na ozdobienie przestrzeni, będzie on także nieco nudny i banalny! Nic jednak bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że obrazy drukowane są dziś tworzone w wielu tysiącach egzemplarzy, ciągle pracuje się nad tym, by je ulepszyć, by sprawić, że każdy klient będzie mógł wybrać dla siebie idealny model, by każda przestrzeń była odpowiednio ozdobiona. A wszystko to możliwe jest za bardzo niewielkie pieniądze, bowiem kwoty do zapłacenia za tego typu ozdoby są naprawdę nieduże. Trudno zatem dziwić się temu, iż to właśnie obrazy drukowane królują niepodzielnie w polskich domach, mieszkaniach i biurach. Czym się charakteryzują i co warto o nich wiedzieć?

By zmienić charakter wnętrza!

Dość często zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób sprawić, by przestrzeń zupełnie zwyczajna stała się czymś naprawdę wyjątkowym. W tym właśnie przypadku idealnym rozwiązaniem okazują się być właśnie obrazy drukowane, dzięki którym nawet minimalistyczne i urządzone z mała ilością mebli i dodatków pomieszczenie nagle będzie wyglądało zupełnie inaczej, zobacz nasze propozycje na fototap.pl/obrazy.

Jeśli chodzi o umieszczenie tego typu ozdób naściennie, w grę wchodzą dziś zasadniczo trzy szkoły. Wedle pierwszej z nich najlepiej jest, gdy na jednej ścianie znajdzie się tylko jeden obraz – to wersja, która możemy roboczo nazwać minimalistyczna. Jeśli się na nią zdecydujemy, musimy wybrać taki egzemplarz, który będzie od razu rzucał się oczy, stając się głównym motywem dekoracyjnym w danym pomieszczeniu. Wedle drugiej szkoły warto stworzyć na ścianie galerię małych obrazów, zachowując podczas ich zawieszania wszelkie zasady symetrii. Ma być równo, prosto, niczym pod linijkę. Trzeci sposób to także stworzenie galerii, w tym przypadku jednak kierujemy się zasadą swoistego misz-maszu, wieszając poszczególne egzemplarze w różnych odległościach od siebie i na różnych wysokościach.

Jaka kolorystyka jest dziś na topie?

Okazuje się, że w dzisiejszych czasach idealnym rozwiązaniem okazuje się być połączenie szarości i bieli. Oba te kolory bowiem są szalenie modne, do tego podkreślają elegancję i niesamowity klimat panujący na danej przestrzeni. Nie zapominajmy też rzecz jasna o pudrowym różu w towarzystwie bieli, te kolory bowiem świetnie sprawdzą się w przypadku obrazów drukowanych umieszczanych na przykład w damskiej sypialni Jeśli zaś chodzi o motywy glamour (stosowane chociażby w salonach piękności), idealnie sprawdzi się róż w wersji intensywnej, a prócz tego nieco czerni i złota. Pamiętajmy, by wybrać wówczas obraz raczej mocno rzucający się w oczy, taki, który bez wahania zasługiwał będzie na miano najważniejszego elementu dekoracyjnego na danej przestrzeni.

Gdy pragniemy umieścić na jasnych ścianach model raczej dość ciemny (by zastosować dzięki temu zasadę kontrastu), bez wahania sięgajmy po butelkową zieleń, bordo oraz grafit. Te kolory na wielu rodzajach przestrzeni będą się genialnie komponowały.

Nie zapominamy tez o błękitach i bielach, które świetnie wyglądają na przykład na ścianach  w sypialni (gdy przybiorą formę subtelnego nieba o poranku). To bardzo dobry sposób na to, by dać odpocząć oczom po całym dniu aktywności lub dobrze rozpocząć poranek .Taka kolorystyka także jest jak najbardziej na topie. Czerwień natomiast polecana jest w przypadku obrazów drukowanych wtedy, gdy niewiele elementów w tym kolorze występuje. W przeciwnym razie bowiem wnętrze miałoby nazbyt intensywne barwy, co z pewnością nie zachęcałoby do przebywania w nim.

Do pokoju dziennego, sypialni, jadalni…

Mamy w tym przypadku do czynienia z ozdobami naściennymi ,które są niezwykle uniwersalne. Sprawdzą się bowiem zarówno w obszernym pokoju dziennym, jak i w maleńkiej sypialni, urządzonym na jasno przedpokoju, jak również ciemnym gabinecie przeznaczonym do pracy. Okazuje się, że także kuchnie i łazienki są coraz częściej dekorowane w ten właśnie sposób. Wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie utrzymywał się nadal i obrazy drukowane nadal będą wiodły prym w domach i mieszkaniach Polaków.

Chętnie używa się ich także w przestrzeniach biurowych, w sklepach, salonach fryzjerskich, SPA i kosmetycznych oraz butikach – czyli wszędzie tam, gdzie należy  w pełni zadbać o stylowy wygląd wnętrz.

Co oprócz walorów praktycznych wyróżnia ten rodzaj dekoracji?

Oczywiście kiedy zakupujemy ozdoby naścienne, przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę ich walory natury estetycznej. Ale nie tylko to jest ważne, okazuje się, że i inne czynniki należą do bardzo istotnych. Warto wspomnieć chociażby o niskich cenach, które w połączeniu z wysoką jakością wykonania każdego dzieła bardzo zachęcają do zakupu. Ponadto duży wybór modeli bywa tu decydujący, odpowiedni model bowiem znajdzie dla siebie wielbicielka klimatów glamour, jak i fan kolonialnych klimatów we wnętrzach. Ponadto dzisiejsze obrazy tworzone są z ponadprzeciętną dbałością o szczegóły, dlatego też ich trwałość, solidność i wytrzymałość reprezentują światowy wręcz poziom. I jest pięknie! Szukasz inspiracji? Interesujące propozycje obrazów znajdziesz na https://www.fototap.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ