Zakup domu w stanie surowym zamkniętym

0
3176
Zakup domu w stanie surowym zamkniętym

Kupno budynku w stanie surowym zamkniętym oznacza, że w nasze ręce trafi nieruchomość ze wzniesionymi murami i ścianami działowymi, stolarką okienną, zadaszeniem, drzwiami zewnętrznymi i bramą garażową. Osoby które są zainteresowane zakupem nowego budynku w stanie surowym zamkniętym nie muszą więc zajmować się takimi tematami jak np. prace geodezyjne dotyczące wytyczenia terenu budynku do budowy, wylanie schodów, pokrycie dachu, wykonanie wykopu pod fundamenty i inne prace ziemne. Warto wspomnieć również i o tym, że w budynkach surowych zamkniętych wykonany jest także montaż wszystkich okien oraz drzwi garażowych i wejściowych.

Według najnowszych obliczeń wybudowanie całego mieszkania w stanie surowym zamkniętym zajmuje od 3 do 5 miesięcy, więc nabywając taką nieruchomość możemy zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.

Pamiętać należy również i o tym, że wszelkie prace związane z wykończeniem mieszkania trwają przeważnie ok. 2 miesiące. Po tym czasie możemy wprowadzić się do naszego wymarzonego mieszkania. Jeżeli chcą Państwo wykończyć swoje mieszkanie w tak krótkim czasie, to warto zatrudnić profesjonalną firmę, która wykona ustalone wcześniej prace na bardzo wysokim poziomie i na czas. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy doświadczonych ekip, zwłaszcza jak planujemy wprowadzić się do nowego mieszkania przed nadejściem zimy.

Oczywiście jeżeli kupujemy mieszkanie w stanie surowym zamkniętym, to do wszelkich prac wykończeniowych możemy podejść bardzo elastycznie. Jeżeli nie dysponujemy dużymi środkami finansowymi, to możemy wykończyć wyłącznie partem domu i od razu w nim zamieszkań. Resztę mieszkania będziemy mogli stopniowo wykańczać w momencie gdy poprawi się nasza sytuacja finansowa. Większość ludzi w pierwszych miesiącach po zakupie nowego mieszkania w stanie surowym zamkniętym skupia się wyłącznie na wykańczaniu domu tak, aby jak najszybciej w nim zamieszkań. W kolejnych latach osoby te budują ogrodzenia, podjazdy i zajmują się urządzeniem swojej posesji. Dzięki możliwości stopniowego wykańczania swojego mieszkania możemy bardzo szybko spełnić swoje marzenie, jakim jest niewątpliwie własny dom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ