Zalety i wady mieszkania w bliźniaku

0
1768
Zalety i wady mieszkania w bliźniaku

Dom bliźniak jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań, stosowanych w nowoczesnym budownictwie. Dla wielu inwestorów to kompromis między domem wolnostojącym a mieszkaniem w kamienicy lub blokach. Coraz więcej – zwłaszcza młodych – ludzi decyduje się na mieszkanie w popularnym „bliźniaku”. Jakie zalety i wady niesie za sobą takie rozwiązanie?

Domy bliźniak: poznaj go bliżej

Na podstawie wieloletniego doświadczenia w przygotowywaniu projektów domów bliźniaczych i współpracy z inwestorami, wyszczególniliśmy kilka podstawowych korzyści oraz wad mieszkania w bliźniaku. W Studio Krajobrazy prezentujemy architekturę elegancką, nowoczesną i funkcjonalną. Wybór właściwego projektu leży po twojej stronie, ale zanim tego dokonasz, przekonaj się, czy dom bliźniak jest dla Ciebie.

Zalety mieszkania w bliźniaku

Mieszkanie w bliźniaku to mnóstwo korzyści dla przyszłych domowników. Tego typu rozwiązanie to przede wszystkim oszczędność miejsca oraz pieniędzy. Dom bliźniak – ze względu na swoją wielkość – może być ulokowany na mniejszej działce niż tradycyjny budynek wolnostojący. Efektem jest niższy koszt zakupu gruntu. Co więcej, dzielenie ściany z sąsiadami to kolejna oszczędność: tym razem na ogrzewaniu pomieszczeń. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest poczucie bezpieczeństwa.

Na uwagę zasługuje również powszechnie spotykana lokalizacja domów bliźniaczych. Najczęściej występują one w spokojnej okolicy poza największym zgiełkiem miasta. Jednak jeszcze przed zakupem budynku warto sprawdzić dojazd oraz komunikację do miejsca pracy lub szkoły.

Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez własnego skrawka zieleni. Dom bliźniak pozwala na prowadzenie własnego ogródka, w którym z powodzeniem można sadzić drzewa lub kwiaty, organizować rodzinne spotkania czy odpoczywać po długim dniu pracy.

Wady mieszkania w bliźniaku

Wady mieszkania w bliźniaku

Pora na łyżkę dziegciu w beczce miodu. Jak każdy rodzaj zabudowy, także i dom bliźniak nie jest pozbawiony wad. Do najczęstszych zarzutów należy brak możliwości rozbudowy budynku, czy przeprowadzanie potencjalnych remontów. Nigdy również nie wiadomo, kto znajdzie się po drugiej stronie ściany. W rezultacie istnieje ryzyko znoszenia hałaśliwych sąsiadów.

Wady domów bliźniaczych można jednak zniwelować poprzez przemyślany wybór projektu domu, spełniającego potrzeby domowników.

Projekty domów bliźniaczych w Studio Krajobrazy

W pracowni architektonicznej Studio Krajobrazy wyróżniamy:

  • projekty bliźniaków nowoczesnych i tanich na wąskie działki nawet o szerokości nieprzekraczającej 12 m,
    • projekty domów połączonych garażami, pozwalające na zachowanie większej prywatności,
    • projekty bliźniaków dwulokalowych, będące rozwiązaniem na działkach niedopuszczających budowę domów bliźniaczych.
    Każde rozwiązanie prezentujemy za pomocą wizualizacji w wysokiej rozdzielczości. W ten sposób zarówno deweloperzy, jak i prywatni inwestorzy mogą ujrzeć swój przyszły dom, zanim w nim zamieszkają. Skutkiem jest pewniejszy i bezpieczniejszy wybór.

Domy bliźniacze to oszczędność i niezależność

Dom bliźniak nie jest rozwiązaniem idealnym, ale na pewno korzystnym, funkcjonalnym i oszczędnym. Jego zastosowanie pozwala na życie dla całej rodziny, która nie potrzebuje domu wolnostojącego, ale nie chce mieszkać w tradycyjnym mieszkaniu. Nie bez powodu projekty domów bliźniaczych są tak popularne wśród inwestorów. Na ich korzyść przemawia cena i niezależność, po którą możesz sięgnąć nawet w tym momencie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ