Zalety montowania karniszy elektrycznych

0
890
Karnisze elektryczne

Planując wyposażenie mieszkania, warto stawiać na innowacyjne rozwiązania, które jeszcze parę lat nie były powszechnie dostępne lub mogły sobie na nie pozwolić tylko naprawdę majętne osoby. Dziś, wraz z rozwojem techniki, wiele technicznych nowinek jest w zasięgu naszej ręki oraz portfela. Taka automatyzacja nie tylko przyczynia się do tego, że nasz dom lub mieszkanie prezentują się bardziej prestiżowo, ale także ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Jednym z takich rozwiązań są elektryczne karnisze mocowane do sufitu ze sklepu https://manufakturarzeczy.pl/karnisze-elektryczne. Gdy zależy nam na spektakularnym efekcie w pomieszczeniu i zawieszeniu udrapowanych zasłon od samego sufitu do samej ziemi, może się okazać, że takie rozwiązanie jest niestety mało praktyczne. Jeśli zasłony mają pełnić swoją funkcję, powinny być uszyte z solidnej tkaniny, nieprzepuszczającej światło. Co za tym idzie, taki materiał dużo waży, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest wysokie, a zasłona jest długa i efektownie przymarszczona.

Odsuwanie takiej zasłony może nam przysparzać trudności ze względu na jej długość i ciężar. Wtedy idealnym rozwiązaniem będą karnisze sufitowe elektryczne. Wtedy, zamiast tracić czas na odsuwanie ciężkich fałd tkanin, wystarczy odsłonić okna jednym przyciskiem pilota, kliknięciem aplikacji lub pociągnięciem materiałów, w zależności od wybranego systemu. Najbardziej zaawansowane systemy montowane w inteligentnych domach pozwalają nawet na sterowanie zasłonami za pomocą komunikatów głosowych. Możemy to robić nawet zdalnie, przebywając poza domem. Taka funkcja przyda się podczas urlopu, gdy ze względów bezpieczeństwa chcemy stworzyć złudzenie, że ktoś przebywa w domu.

Wbrew pozorom samo zawieszanie zasłon również jest dużo łatwiejsze. W elektrycznych sufitach nie wiesza się tkaniny na zwykłych żabkach, co przy takiej szerokości oraz długości materiału mogłoby być naprawdę uciążliwe, lecz zawieszamy zasłony za pomocą praktycznych haczyków. Okna panoramiczne wyglądają przepięknie, ale mało kto myśli o tym, że dostęp do nich jest utrudniony ze względu na ich wysokość, co przeszkadza zarówno w odsuwaniu zasłon, jak i ich zawieszaniu. Postawienie w takiej sytuacji na elektryczny napęd przyczyni w znacznym stopniu do podniesienia komfortu naszego życia.

Elektryczny karnisz sufitowy to nie tylko zwiększona wygoda użytkowania, ale również spora oszczędność czasu. Gdy co wieczór zasłaniamy wszystkie okna, a rano je ponownie odsłaniamy, jest to czynność zajmująca sporą część naszego poranka i wieczoru. Elektryczne sterowanie zasłonami w dużym stopniu ułatwia nam ten proces. Takie rozwiązanie może się przydać nie tylko w prywatnych mieszkaniach o wysokim standardzie wykończenia. Elektryczne karnisze mocowane do sufitu równie często są montowane w budynkach firmowych lub hotelach. Jest to popularne rozwiązanie zwłaszcza w salach konferencyjnych, gdzie podczas prezentacji uczestnicy konferencji mogą chcieć pokazać, np. prezentację za pomocą rzutnika i potrzebują szybko zaciemnić i wygłuszyć pomieszczenie.

Zamiast tracić czas i gubić rytm przemówienia, mogą jednym kliknięciem zasłonić pomieszczenie przed światłem słonecznym. Jest to nie tylko szybsze, ale i przyczynia się do stworzenia bardziej profesjonalnego wizerunku przed osobami przebywającymi na konferencji. W przypadku hotelu jest także rozwiązanie praktyczne, które jednocześnie przyczynia się do zostawienia u gości wrażenia, że nocują w hotelu o większym prestiżu. Karnisze sufitowe z elektrycznym napędem nie jeszcze aż tak popularne, dlatego wciąż sprawiają wrażenie luksusu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ