Zastosowanie płyt laminowanych

0
2041

Płyty laminowane służą głównie do produkcji mebli, a także służą majsterkowiczom do tworzenia niestandardowych szafek i szaf pod wymiar, a nawet aranżacji całych wnętrz. Główną zaletą jest cena, dzięki której koszt wykonania staje się stosunkowo niższy od zakupu gotowych elementów. Płyty laminowane sprawdzą się w wielu dziedzinach, a ich wykorzystanie ograniczyć może jedynie nasza wyobraźnia – polecamy szeroki wybór na: https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/plyty-polki-blaty-okleiny/plyty-laminowane

Do czego możemy użyć płyt?

Coraz częstszą praktyką jest zastosowanie ich jako blatu oraz wykończenia ścian, szczególnie w łazienkach i kuchniach. Jest to najlepszy sposób na kolorystyczne dopasowanie elementów. Ściana wykonana z płyty oraz połączona z blatem jest nowoczesną formą tworzącą jednolitą całość. Wprowadza to estetykę pomieszczeń oraz ułatwia wiele prac związanych z utrzymaniem porządku.

Raz po raz stosuje się je jako element dekoracyjny w domach. Chętni na nowe wyzwania tworzą z płyt laminowanych obudowy kominkowe, dodatki, takie jak doniczki lub elementy ścienne, takie jak ścianka pod telewizor czy wieszaki. Dzieje się tak dlatego, że płyta wykazuje większą wytrzymałość mechaniczną niż sama ściana z płyt gipsowo-kartonowych czy płyt OSB. Ogromna ilość oklein sprawia, że możemy wybrać dowolny unikalny kolor i wzór z palety przepięknych faktur, które dopasujemy do każdego wnętrza.

Jeśli posiadamy w domu odpowiednie narzędzia, możemy się również pokusić o odnowienie starych mebli. Z pomocą płyty wymienimy zniszczone blaty lub stworzymy nowe fronty do posiadanych już szafek, wykorzystując stare zawiasy. Jest to najlepszy i najtańszy sposób na unowocześnienie swoich wnętrz.

Wykorzystanie płyt na podłogi

W pomieszczeniach w których potrzebujemy wyrównania powierzchni i stabilności podłoża warto wykorzystać tanią opcję położenia płyt. Zamontowane na stelażu w piwnicy, pralni, garażu, czy nawet w przydomowej szopce gospodarczej nie tylko będą dobrze wyglądać, ale również oszczędzą nam strachu wiążącego się ze zniszczeniami. W niektórych miejscach panele mogą napuchnąć od wilgoci, a kafelki popękać. Polakierowane podłoże wytworzone z płyt laminowanych sprawi, że możemy z niego korzystać bez obaw o zniszczenia, a dodatkowo pozwoli na perfekcyjne utrzymanie w czystości. Ponadto nie ma przeszkód aby użyć ich do wyczarowania unikalnej podłogi w salonie czy sypialni.

Zalety płyt laminowanych

Główne powody, dla których coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z płyt, to odporność:

– na ścieranie i zarysowania,

– na wysokie temperatury(szczególnie w kuchni),

– na odbarwienia(możemy je umieścić w miejscach, gdzie występuje ostre słońce),

– wilgoć(występującą głównie w łazience),

a dodatkowo nie przyciągają kurzu, co jest bardzo ważne dla alergików.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ