5 rodzajów świec, które ozdobią każde wnętrze

0
2231
5 rodzajów świec, które ozdobią każde wnętrze

Dekorowanie wnętrza przez jego oświetlenie lekko pulsującym światłem świec to sprawdzony sposób na wprowadzenie nastrojowego, romantycznego klimatu do pomieszczenia niemal każdego typu. Poniżej znajdziesz listę pięciu rodzajów świec dekoracyjnych, które mogą ozdobić dom, wnętrza hotelowe i restauracyjne, salony piękności, zakłady kosmetyczne i wiele innych miejsc podobnego typu. Jakie to świece?

Na liście pięciu najpopularniejszych typów świec dekoracyjnych znalazły się: smukłe i wysokie świece stożkowe, ich znacznie masywniejsza wersja, czyli świece pieńkowe, a także efektownie wyglądające świece typu kula, świeczki pływające oraz zasilane bateriami świece ledowe. Który rodzaj świec wybrać i jaka jest ich charakterystyka?

Jakie świece do domu?

W przypadku mieszkań prywatnych nie mamy w zasadzie żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wybór typu świec dekoracyjnych, które ozdobią wnętrza naszych domów. Najczęściej są to świece stożkowe i pieńkowe, do których najłatwiej dokupić eleganckie świeczniki. Ciekawym pomysłem mogą być również świeczki pływające, które pozwolą na stworzenie niezwykle romantycznego nastroju w łazience lub w sypialni, zwłaszcza jeśli połączymy je z wysoce dekoracyjną szklaną oprawą. W sprzedaży można znaleźć ozdobne słoje szklane, dekoracyjne wazony i różnego rodzaju naczynia ceramiczne, do których wystarczy nalać odrobinę wody i umieścić w nich świece pływające. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się również świece ledowe zasilane bateryjnie, wyposażone w diody RGB i pilota, który pozwala na szybką zmianę koloru ich świecenia.

Jakie świecie do lokalu?

Wybór określonego rodzaju świec w największym stopniu zależy od charakterystyki samego lokalu. W przypadku restauracji powierzchnię stołów zwykle zdobić będą świece stożkowe lub ich szersze, pieńkowe wersje. W przypadku lokali usługowych świece o klasycznych kształtach często zastępowane są świecami w kształcie kuli lub wspomnianymi już wcześniej świeczkami pływającymi. Ten ostatni rodzaj ozdób chętnie stosowany jest m.in. w salonach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA czy salonach piękności. Oczywiście świece pływające wykorzystuje się również do tworzenia efektownych aranżacji we wnętrzach hotelowych i wielu innych.

Z uwagi na instalację w wielu lokalach systemów przeciwpożarowych, których podstawą są czułe detektory dymu, odpalanie w nich tradycyjnych świec parafinowych nie wchodzi w rachubę. Dlatego w wielu lokalach świece tradycyjne coraz częściej zastępowane są ich nowocześniejszą, ledową wersją.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ