Jak urządzić kinderbal?

0
2232
Jak urządzić kinderbal

Dzieci uwielbiają przyjęcia, zwłaszcza te na swoją cześć! Każde z nich czeka na swój wielki dzień z niecierpliwością i ma duże oczekiwania. Każdy rodzić chce jak najlepiej przyłożyć się do tego zadania i planuje wszystko w najmniejszym szczególe. Jak zatem urządzić kinderbal, który będzie udany pod każdym względem?

Urodziny to ważne wydarzenie – zarówno dla solenizanta, jak i całej rodziny. Przygotowania potrafią młodym rodzicom spędzić sen z powiek. Jednak przy odrobinie dobrej organizacji to zadanie wcale nie będzie takie karkołomne. Najważniejszy jest dobry plan – zacznij od listy gości, którzy mają znaleźć się na przyjęciu. Od ich ilości i rodzaju będzie zależało menu, a także dostępne atrakcje.

Zastawa

Zastanów się, czy masz wystarczającą ilość naczyń. Potrzebne będą talerze, szklanki, miski na przekąski, patera na owoce, półmiski etc. Jeżeli zdecydowaną większość gości będą stanowić dzieci, warto pomyśleć o plastikowych talerzykach i kubeczkach. Możesz również kupić modele papierowe i po skończonym przyjęciu po prostu je wyrzucić. To znacznie ułatwi sprzątanie po imprezie!

Dekoracje

Jeżeli kinderbal odbywa się w domu, koniecznie musisz zadbać o stosowne dekoracje. Restauracje, czy punkty zajmujące się organizowaniem przyjęć robią to we własnym zakresie. Domowy kinderbal nie może być gorszy! Dostosuj dekoracje do gustu i zainteresowań malucha. Na rynku znajduje się cała masa gadżetów – balony, girlandy, serpentyny, standy, sztuczne kwiaty. Wszystkie elementy powinny być w określonym temacie, który lubi solenizant. Ozdobą może być nawet patera na owoce, w której umieścisz kolorowe cukierki.

Bal przebierańców

Dzieci uwielbiają się przebierać i udawać kogoś innego. Pobudzają w ten sposób swoją wyobraźnię i niekończące się pokłady kreatywności. Zaproponuj gościom takie przyjęcie – pamiętaj jednak, aby powiadomić ich odpowiednio wcześniej, aby wszyscy mieli czas na zorganizowanie stroju. Bal przebierańców może być tematyczny, np. dla księżniczek, rycerzy, Indian, kosmitów etc. Dzięki temu wybór przebrania będzie nieco łatwiejszy.

Menu

Menu przyjęcia powinno być dostosowane do gustu wszystkich gości. W przypadku dzieci nie jest to łatwe, bo każde z nich ma swoje przyzwyczajenia. Jednak są pewne potrawy, które sprawdzają się zawsze, np. nugettsy, frytki, pizza, babeczki. Nie może też zabraknąć czegoś zdrowego do przekąszenia. Zadbaj, aby na stole stanęła patera na owoce zapełniona pokrojonymi jabłuszkami, gruszkami, morelami, brzoskwiniami. Najlepsza będzie patera piętrowa, którą znajdziesz tutaj https://szkloidekoracje.pl/pl/c/PATERY-NA-OWOCE/63.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ