Łączniki do drewna – jakie śruby i wkręty kupić?

0
2210
Łączniki do drewna - jakie śruby i wkręty kupić?

Ludzie nierzadko zastanawiają się, jakie łączniki do drewna będą najlepsze. Zazwyczaj chętnie wybierane są śruby oraz wkręty. Co warto mieć na swojej uwadze, aby zakupy były udane?

O czym trzeba pamiętać?

Bardzo ważne jest to, aby decydować się na śruby albo wkręty do drewna, które będą oferowane przez fachowe przedsiębiorstwa. Dobrym wyborem jest na przykład firma Stalmut charakteryzująca się bardzo dużym doświadczeniem w branży. Decydując się na współpracę z takim przedsiębiorstwem możecie mieć pewność, co do jakości asortymentu. Pamiętajcie również o tym, aby kupować śruby lub wkręty do drewna, które będą spełniały określone normy DIN, ISO oraz PN. Są one zatwierdzane kolejno przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny, Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, a także Polski Komitet Normalizacyjny. Oczywiście, wydatki mogą być nieco większe. Niemniej jednak warto zauważyć, że zwykłe elementy nie mają odpowiednich właściwości. Natomiast te śruby i wkręty do drewna – spełniające wyżej wymienione normy – są solidne, wytrzymałe, odporne na działanie rozmaitych czynników atmosferycznych itp.

Wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na tego typu wkręty spełniające normę DIN 7997. Co warto o nich jednak wiedzieć? Są one wykonywane przy pomocy stali węglowej, stali kwasoodpornej A4 lub stali nierdzewnej A2 (INOX). Mocną stroną takich wkrętów jest bardzo dobra odporność na korozję. Aby tak się stało, specjaliści nie tylko stosują dobrej jakości materiały podstawowe. Wykorzystują również takie komponenty, jak ocynk galwaniczny oraz ocynk galwaniczny żółty. W zależności od rodzaju materiału, wkręty z łbem stożkowym na śrubokręt krzyżakowy mogą pracować w rozmaitych zakresach (od Ø2,5 do Ø6).

Sprawdź aktualną ofertę Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/wkrety/wkrety-do-drewna-z-lbem-stozkowym-an-201/

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem

Dobrym wyborem są także śruby zamkowe, które najłatwiej zidentyfikować poprzez normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406 – jeśli zdecydujecie się na takie akcesoria, to na pewno nie będziecie narzekali na jakość na wielu płaszczyznach. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem posiadają metryczny rodzaj gwintu, a także występują w trzech różnych klasach wytrzymałości. Gdzie najczęściej fachowcy stosują takie akcesoria? Na przykład uwzględniając konstrukcje drewniane lub takie, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem wykorzystywane są również do skręcania płotów, ławek, eleganckich elementów ogrodzeniowych itp.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ