Aby odświeżyć ściany w mieszkaniu, wystarczy trochę chęci i odpowiednie narzędzia

0
1138

Remonty mają to do siebie, że trzeba ich dokonywać co jakiś czas. Jakiej byśmy nie kupili farby do ścian, to i tak po jakimś czasie należy pomalować ponownie. Promienie słońca, ocieranie się o ścianę oraz kurz to czynniki, które przyspieszają kolejne prace remontowe. Jeśli nie możemy już patrzeć na brudne ściany lub mamy inną wizję wystroju pokoju, to warto samemu zakasać rękawy i zabrać się do pracy. To naprawdę nie jest takie trudne. Poniżej przedstawiono kilka istotnych narzędzi, które przydają się podczas odświeżania ścian.

Drabina

Do wykonania prac remontowych w mieszkaniu z pewnością przydaje się drabina. Jest to przedmiot, który przydaje się w różnych sytuacjach. Remont to świetna okazja do zakupu tego narzędzia i posiadania go na własność.

W asortymencie sklepów oferujących narzędzia budowlane znajduje się wiele rodzajów drabin i rusztowań. Są to między innymi drabiny teleskopowe lub drabiny wielofunkcyjne. Jednak na potrzeby domowe rewelacyjnie sprawdza się drabina dwustopniowa lub trzystopniowa. Taka drabina w zupełności wystarczy, aby dosięgnąć do sufitu standardowego mieszkania. Przydaje się również chociażby przy wieszaniu firanek. Poza tym niewielka drabina nie zajmuje zbyt wiele miejsca, co ma znaczenie zarówno podczas remontu, jak i w trakcie jej przenoszenia i przechowywania.

Kupując drabinę, warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję. Mile widziane są antypoślizgowe stopnie, wspornik ochronny oraz zwiększona wytrzymałość (najlepiej do 150 kg). Drabina powinna bowiem utrzymać człowieka oraz ewentualne narzędzia i przyrządy.

Narzędzia murarskie

W przeznaczonych do odświeżenia ścianach często występują różnego rodzaju ubytki. Mogą to być dziury powstałe po uderzeniu lub pozostałości po obrazie bądź ramce. Tego typu nierówności należy odpowiednio zaszpachlować.

Do wykonania prac murarskich niezbędne są właściwe akcesoria, takie jak: szpachelka i paca tynkarska. Oprócz tego należy zakupić również odpowiedni materiał tynkarski. To, jaki wybierzemy, zależy od materiału, z którego wykonano ścianę.

Narzędzia malarskie

Gdy ściana jest już wygładzona, można przystąpić do jej malowania. Przed rozpoczęciem prac trzeba jednak sprawdzić czy posiadamy wszystkie niezbędne materiały. Nic nie denerwuje tak, jak konieczność wyjazdu do sklepu po jakiś zapomniany produkt.

Podczas planowania remontu zaleca się zatem zrobić listę produktów, na której należy umieścić: farbę do malowania ścian, wałek, pędzel, kuwetę i kratkę malarską oraz folię ochronną.

Wszystkie wymienione narzędzia budowlane oraz akcesoria do remontu można zakupić w sklepie internetowym xl-narzedzia.pl. Sklep oferuje bardzo szeroki asortyment i szybki czas realizacji przesyłki. Zakupione produkty można używać już następnego dnia. Zakupy w sklepie internetowym ograniczają konieczność wyjazdu do zatłoczonych sklepów budowlanych. Poza tym kurier dostarcza zakupy pod same drzwi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ