Architektura wnętrz, czyli studia dla pasjonatów

0
974
Architektura wnętrz

Masz zdolności artystyczne i zmysł estetyczny? Lubisz szkicować i projektować? Chcesz mieć wpływ na wygląd otaczającej Cię rzeczywistości? Jeśli tak, zastanów się nad rozpoczęciem studiów na kierunku architektura wnętrz.

Dlaczego warto go wybrać?

Bez wątpienia jest to bardzo ciekawy i różnorodny kierunek, na którym sprawdzą się osoby wszechstronnie uzdolnione, wyróżniające się ponadprzeciętnym zmysłem estetycznym, wyobraźnią przestrzenną oraz umiejętnościami manualnymi. Konieczna jest również zdolność łączenia tych predyspozycji ze ścisłym, analitycznym umysłem, ponieważ w toku studiów należy przyswoić sporą dawkę wiedzy z zakresu matematyki czy fizyki. Bez wątpienia są to jednak bardzo atrakcyjne studia, stworzone dla ludzi z pasją, którym zależy na tym, by ich przyszła praca była dla nich przyjemnością. Jeśli więc projektowanie wnętrz, upiększanie ich i sprawianie, że stają się bardziej funkcjonalne, ergonomiczne i ekologiczne jest Twoim hobby, a przy tym nie boisz się wyzwań i ciężkiej pracy, bez wahania wybierz ten kierunek.

Czego należy się po nim spodziewać?

Choć studia nie należą do najprostszych, jednak nie można im odmówić interesującego programu, który kompleksowo przygotowuje absolwentów do podjęcia pracy. Studenci uczą się m.in. projektowania i aranżacji wnętrz prywatnych oraz użyteczności publicznej, projektowania elementów małej architektury i mebli, nadzoru prac, współpracy z różnorodnymi instytucjami, takimi jak firmy deweloperskie, konserwator zabytków itp., a nawet szeroko zakrojonych działań marketingowych. Studia dzielą się na I oraz II stopnia i można je znaleźć na wielu polskich uczelniach. Decydując się na rozpoczęcie edukacji w stolicy warto wziąć pod uwagę WSEiZ. Oferuje ona doskonałą kadrę, najwyższy poziom nauczania i ciekawe specjalności. Ponadto współpracuje z wieloma wiodącymi firmami z branży architektury wnętrz, takimi jak INSIDEarch, PRW Design czy DECOROOM, które pozwolą studentom poznać rynek pracy od praktycznej strony. Studia odbywają się zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym.

Zobacz: https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-architektury/architektura-wnetrz-i-stopnia/ oraz https://wseiz.pl/uczelnia/wydzial-architektury/architektura-wnetrz-ii-stopnia/.

Jak przygotować się do studiów na kierunku architektura wnętrz?

Osoby zainteresowane tą ścieżką rozwoju zazwyczaj znacznie wcześniej zaczynają ćwiczyć swoje umiejętności plastyczne, zapisują się na specjalne kursy przygotowawcze z rysunku lub wybierają technikum o zbliżonym profilu. Znacząco zwiększa to ich szanse na dostanie się na wymarzone studia. Dobrym pomysłem jest również poszerzanie wiedzy z zakresu historii sztuki. Na maturze natomiast najlepiej wybrać takie przedmioty dodatkowe jak historia oraz fizyka. Ważny będzie również wynik uzyskany z matematyki i języka obcego.

Co można robić po studiach?

Praca architekta wnętrz jest fascynująca i pełna wyzwań. Z pewnością nie może on narzekać na rutynę, ponieważ każdy nowy projekt pozwala mu rozwijać swoją kreatywność. Absolwenci architektury wnętrz bez problemu znajdą zatrudnienie w pracowniach projektowych, agencjach reklamowych, firmach deweloperskich, a nawet centrach handlowych i galeriach sztuki. Wielu z nich zakłada również własne firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ