Ogród – idealne miejsce na przyjęcie. Sprawdź, jak przygotować się na bankiet w plenerze

0
1492
ogród

W sezonie wiosenno-letnim bardzo popularne jest organizowanie przyjęć i spotkań na łonie natury. Właściciele własnych, zielonych zakątków wybierają przydomowy ogród, w którym mogą bez przeszkód przyjąć swoich gości.

  1. Jak uporządkować ogród przed przyjęciem w plenerze?
  2. Meble nie tylko na przyjęcie
  3. Materace – miejsce do spania dla gości

Do bankietu w plenerze trzeba jednak odpowiednio się przygotować, dbając nie tylko o catering, napoje czy miejsce do odpoczynku, ale również stan ogrodu. Niezbędna jest także organizacja swobodnego dostępu do pomieszczeń sanitarnych.

Jak uporządkować ogród przed przyjęciem w plenerze?

Wraz z nadejściem wiosny właściciele ogrodów zabierają się za porządki, aby miejsce wokół domu stanowiło jego ozdobę. Przed organizacją przyjęcia warto jednak wykonać dodatkowe prace, dzięki którym goście będą mogli czuć się komfortowo. Należy zadbać o przystrzyżenie trawnika, usunięcie chwastów oraz przygotowanie miejsca na stoły, krzesła i inne meble dla gości. Aby przyszykować ogród na przyjęcie gości, mogą być potrzebne dodatkowe sprzęty, o które trzeba wcześniej zadbać. Jeśli przyjęcie jest planowane w godzinach wieczornych, nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, zarówno miejsca dla gości, jak i głównych ścieżek. Popularnym rozwiązaniem są lampiony LED, które nie tylko zapewniają odpowiednie natężenie światła, ale tworzą również niepowtarzalny, nieco romantyczny klimat.

Meble nie tylko na przyjęcie

Żaden taras lub ogród nie może obejść się bez odpowiednich mebli – trwałych, eleganckich i wygodnych, a więc takich, które posłużą właścicielom nie tylko w trakcie przyjęcia, jako miejsce do wypoczynku dla gości, ale również na co dzień. Idealne meble do ogrodu to jednocześnie stylowa i funkcjonalna ozdoba. Krzesła, ławy, skrzynie z siedziskiem, fotele czy huśtawki pozwalają na efektywny odpoczynek i chwilę relaksu w otoczeniu ogrodowej zieleni. Kupując meble, warto wziąć pod uwagę również liczbę ości, jaka przypuszczalnie pojawi się na przyjęciu. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie niewielkiego zestawu do użytku codziennego, który w razie potrzeby można powiększyć o dodatkowe miejsca do siedzenia lub stoliki. Praktycznym rozwiązaniem są skrzynie z siedziskami. Zwykle używa się ich jako miejsca do przechowywania, natomiast w trakcie przyjęcia można wykorzystać je jako przestrzeń do odpoczynku dla gości.

Materace – miejsce do spania dla gości

Udane przyjęcie, zarówno to w ogrodzie, jak i w domu, często kończy się w późnych godzinach nocnych. Wówczas niektórzy goście zostają na noc, a obowiązkiem gospodarzy jest zadbanie o miejsce do spania. Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie w domu łóżka gościnnego z wygodnym materacem lub rozkładanej kanapy, która w nagłych wypadkach może służyć za łóżko dla gości. Jeśli takowego brakuje, remedium na problem braku miejsca do spania są dmuchane materace. Na co dzień wygodne w przechowywaniu, w razie potrzeby można szybko rozłożyć i nadmuchać za pomocą pompki. Rozłożenie takiego materaca zajmuje zaledwie kilka minut, a jego rozmiary sprawiają, że na jednym materacu mogą wygodnie wypocząć nawet trzy osoby. Rano wystarczy spuścić powietrze i schować materac na miejsce. Dmuchane materace służą często nie tylko jako miejsce do spania, ale również przestrzeń do zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu. Dzięki wytrzymałym materiałom, materace można rozłożyć zarówno w domu, jak i na trawniku, bez obaw o ich uszkodzenie. Niezależnie od ilości posiadanych pokojów gościnnych, warto więc zainwestować w przynajmniej jeden dmuchany materac.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ