Armatura łazienkowa – jaką baterię łazienkową wybrać?

0
1276

Jesteś w trakcie remontu łazienki? Zastanawiasz się, jaką baterię łazienkową wybrać? Które rozwiązania sprawdzają się przy umywalce, a jakie do prysznica? Na pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

  1. Baterie łazienkowe – jakie wybrać?
  2. Popularne baterie prysznicowe – deszczownica czy tradycyjny zestaw natryskowy?
  3. Baterie umywalkowe – na co zwrócić uwagę?

Wybór odpowiedniej armatury łazienkowej zależy od kilku czynników. Koniecznie musisz zwrócić uwagę na materiały, z których interesujące Cię rozwiązania zostały wyprodukowane oraz na ich funkcjonalność. Jeśli spełniają Twoje oczekiwania, prawdopodobnie będą dla Ciebie najlepszą opcją. Zanim jednak rozpoczniesz poszukiwania odpowiedniej armatury łazienkowej, koniecznie sprawdź, jakie baterie łazienkowe można aktualnie znaleźć na rynku. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że faktycznie kupić odpowiednią baterię prysznicową czy umywalkową dla siebie.

Baterie łazienkowe – jakie wybrać?

Zastanawiasz się, czy zestaw natryskowy będzie odpowiednim dla Ciebie rozwiązaniem? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jednakże dziś na rynku można znaleźć różnorodne zestawy natryskowe, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że dana bateria ścienna jest odpowiednia dla Ciebie.

Do najpopularniejszych aktualnie zalicza się zestawy na drążku oraz jednopunktowe. Można wykorzystać je zarówno pod prysznicem, jak i jako baterie wannowe. Warto rozważyć również kwestię montażu. Na rynku znajdziesz między innymi opcję z przyssawkami, dzięki czemu nie jest koniecznie nawiercanie miejsc na danej ścianie, aby umieścić w niej odpowiednie uchwyty. Wspomniane baterie natryskowe to najlepsze rozwiązanie dla małych łazienek, ponieważ większość modeli nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Popularne baterie prysznicowe – deszczownica czy tradycyjny zestaw natryskowy?

Tradycyjny zestaw natryskowy to rozwiązanie, po które sięga większość klientów. Na rynku poza tą standardową opcją znajdziesz także tak zwane deszczownie, które ze względu na swoją funkcjonalność i możliwości zyskują coraz większą popularność. Czym różni się od tradycyjnego zestawu? Deszczownia składa się ze słuchawki, z której korzysta się z reguły przy szybkim prysznicu oraz deszczownicy, gwarantującej relaks po ciężkim dniu. Dzięki deszczownicy strumień wody jest rozproszony i tym samym woda delikatnie masuje nasze ciało. Do zalet deszczowni zalicza się także fakt, że nie musimy trzymać jej w rękach, co zapewnia dużo większy komfort. To także świetne rozwiązanie dla osób z niepełnosprawnością.

W większości przypadków w deszczowniach możemy regulować strumień wody, dostosowując go do własnych potrzeb. Deszczownie mają jeszcze jedną zaletę, a mianowicie mogą wpłynąć korzystnie na ilość zużytej wody, oczywiście tę ilość skutecznie zmniejszając.

Deszczownie mają jednak swoje wady. Do minusów zalicza się głównie rozmiar i fakt, że zajmują nieco więcej powierzchni prysznicowej w porównaniu z tradycyjnym zestawem natryskowym. Z tego względu do małych łazienek poleca się zwykle standardowe rozwiązanie. Kolejną wadą jest to, że niektóre modele deszczowni montuje się na suficie, przez co za każdym razem, gdy używamy deszczownicy, musimy zamoczyć całe ciało – w tym także włosy. Dla niektórych użytkowników jest to minus, szczególnie wtedy, gdy nie planują myć włosów.

Baterie umywalkowe – na co zwrócić uwagę?

Jeśli kupujesz baterie umywalkowe, koniecznie wybierz takie, które spełniają Twoje oczekiwania oraz idealnie wpasują się w estetykę całej łazienki. Ich wygląd również jest ważny, ponieważ baterie łazienkowe pełnią funkcję nie tylko funkcjonalną, ale i nierzadko traktuje się je jako element dekoracyjny, którego zadaniem jest lub może być nadanie odpowiedniego stylu naszej łazience. Na rynku znajdziesz zarówno baterie umywalkowe w tradycyjnym kształcie, jak i nieco oryginalne, nowoczesne rozwiązania. Koniecznie zobacz produkty z całej oferty danego producenta lub w danym sklepie, a następnie wybierz te baterie łazienkowe, które spełniają Twoje wymagania.

Zwróć również uwagę na materiały, z których dana bateria łazienkowa została wykonana. Ważne, by była wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów – dzięki temu będziesz mieć pewność, że bateria posłuży Ci na długie lata. Jeżeli nie wiesz, jakie baterie łazienkowe prysznicowe będą najlepsze lub interesują cię baterie umywalkowe ścienne, to powyższe porady na pewno ułatwią ci zakupy. Dzięki temu zakupione baterie wannowo posłużą przez długi czas. Pamiętaj również o tym, że zarówno bateria umywalkowa stojąca, jak i baterie bidetowe powinny być dobrej jakości. Dzięki temu w przypadku wszystkich baterii łazienkowych (co sprawdza się również wtedy, gdy chodzi o baterie kuchenne) nie będziesz się musiał martwić, że elementy wewnętrzne baterii nie działają prawidłowo. Nowoczesne baterie łazienkowe prysznicowe dostępne są w różnych wariantach, więc każdy może wybrać dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ