Barek na kółkach, czyli zwieńczenie ekskluzywnego wnętrza!

0
3922

Urządzając mieszkanie, często musimy sugerować się wcześniej założonym budżetem. Wybieramy takie elementy, które pozwolą nam zbudować wymarzoną aranżację, jak najniższym kosztem. Niestety w wielu wypadkach kończy się to tym, że musimy pójść na ustępstwa, rezygnując z niektórych droższych, ale i ciekawszych akcesoriów i dodatków, które koniec końców, naprawdę potrafią zrobić różnicę. Jednym z takich dodatków jest bez wątpienia barek na kółkach. Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na tego typu gadżet? O tym w dzisiejszym artykule!

Burzliwa historia barków na alkohol

Barki na alkohol to element, który od zawsze kojarzony był z wytwornymi salonikami i ekskluzywnymi gabinetami. Kilkunastoletnia whiskey czy wino podawane w ozdobnym szkle prosto z barku to sprawdzony sposób na oczarowanie nawet najbardziej wymagających gości. W wersji stacjonarnej czy na kółkach mebel wykonywany był z reguły w dość efektowny sposób, przy użyciu ozdobnych okuć i drogiego drewna, dzięki czemu stanowił ważny element aranżacyjnej dekoracji każdego szanującego się domu czy renomowanego lokalu.

Z czasem, tego typu meble zaczęły pojawiać się także poza pubami i domami elity, by w PRL-u stać się niezbędnikiem prawie każdego polskiego domostwa. Oczywiście nie były to już wytworne, pełne zdobień szafki na alkohol, a prostsze wnęki zamykane drzwiczkami z lakierowanej płyty. Takie spopularyzowanie się barków doprowadziło w końcu do regresu i wraz z resztą PRL-owych trendów stacjonarne barki zniknęły z domostw i mieszkań, pozostawiając na rynku jedynie bardzo praktyczne barki na kółkach.

Jako że historia lubi się powtarzać, a moda znana jest z tego, że wraca, dziś barki znów zobaczyć możemy w wytwornych, gustownych wnętrzach i niebanalnych aranżacjach.

Perła designerskiej aranżacji, czyli barki w salonie i ogrodzie

Dziś, w dobie wszechobecnego internetu i tysięcy sklepów online, jesteśmy w stanie znaleźć barki alkoholowe w praktycznie każdej możliwej stylizacji. Od bogato zdobionych drewnianych baraków w stylu kolonialnym, przez minimalistyczne loftowe na barkach na kółkach kończąc. Niezależnie od w jakim klimacie urządzamy nasze cztery kąty, jeżeli zależy nam na tym, by finalnie projekt wyglądał ekskluzywnie, warto wprowadzić do niego barek alkoholowy.

Odchodząc już od samej estetycznej wartości tego typu mebla, warto spojrzeć także na praktyczność tego rozwiązania. Podczas gdy klasyczny barek będzie świetnym miejscem na magazynowanie alkoholu, barek na kółkach ułatwi jego serwowanie na bankietach, domówkach i imprezach w ogrodzie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ