Marketing dla e-commerce – 5 niedrogich rozwiązań

0
1849
Marketing dla e-commerce - 5 niedrogich rozwiązań

Każdy biznes polegający na prowadzeniu działalności handlowej, aby mógł się dobrze rozwijać, potrzebuje promowania. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka niedrogich marketingowych rozwiązań, w oparciu o które można prowadzić strategię reklamową e-sklepu.

Marketing dla sklepu internetowego – 5 niedrogich rozwiązań

#1 E-mail marketing

E-mail marketing to jedno z podstawowych działań, które powinno się prowadzić regularnie już od pierwszego dnia istnienia biznesu. Dobra baza klientów, ciekawy pod względem wizualnym newsletter i starannie dobrana treść komunikatów wysyłanych drogą e-mail to klucz do sukcesu w e-commerce.

#2 Marketing szeptany

Marketing szeptany to obok e-mail marketingu jeden z bardziej tradycyjnych sposobów na prowadzenie kampanii reklamowej w sieci. Nie chodzi tutaj o publikowanie postów, które sztucznie koloryzowałyby i budowały fałszywy wizerunek firmy, tylko o śledzenie potrzeb klientów i podsuwanie im rozwiązań ich problemów, czyli naszych produktów!

#3 Branżowy blog

Prowadzenie branżowego bloga to niedrogi, ale czasochłonny sposób na to, by zbudować wokół e-sklepu zaangażowaną grupę czytelników. Dzięki publikowaniu przydatnych i ciekawych treści firma wypracowuje sobie profesjonalny wizerunek i uświadamia swoich klientów, że jest prawdziwym ekspertem w branży.

#4 Pozycjonowanie, SEO, SEM

W dzisiejszych czasach praktycznie niemożliwe jest prowadzenie e-sklepu bez zatrudnienia specjalisty od SEO. Opisy produktów, opisy podstron, publikowane treści, a nawet zdjęcia – wszystkie te elementy powinny zostać zoptymalizowane w oparciu o aktualne mechanizmy działania wyszukiwarek internetowych. Oczywiście można prowadzić takie działania samodzielnie, jednak dla niewprawionego z metodami optymalizacji SEO użytkownika taka praca może się okazać żmudna i nie przynosić spektakularnych efektów.

#5 Social Media Marketing

Najczęściej popełniane błędy, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu to bagatelizowanie znaczenia mediów społecznościowych. Większość klientów sklepów internetowych to aktywni i zaangażowani użytkownicy portali typu Facebook, Twitter, czy Instagram. To właśnie tam dyskutują o produktach, dzielą się opiniami, a także wyrażają swoje potrzeby. Aby je poznać, warto stworzyć firmowe konto social media i dołączyć do tej społeczności!

Aby jednak marketing był skuteczny, potrzebny jest dobry pomysł na biznes.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ