Beton w mieszkaniu – chwilowa moda czy długotrwały trend?

0
1553
Beton w mieszkaniu

Przez długi czas beton kojarzył się z przemysłem, firmami produkcyjnymi i PRL-owskimi blokowiskami. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu przez lata widzieliśmy go tylko w takim wydaniu. Teraz, patrząc na nowoczesne wystroje wnętrz, możemy śmiało powiedzieć, że przeżywa swój renesans i stał się symbolem wyszukanego stylu i unikalności.

Jak zmieniło się postrzeganie betonu?

Brzydki, przytłaczający, chropowaty, smutny. Tak moglibyśmy określić beton, który pamiętamy z najmłodszych lat. Jednak w miarę upływu czasu, technologia jego przetwarzania została udoskonalona, a beton architektoniczny stał się trendem wykorzystywanym również we wnętrzach mieszkań i domów. Dzięki podniesieniu jego jakości, stał się stylowy, perfekcyjny, nowoczesny i w architekturze znaczy dużo więcej niż tylko surowiec budowlany.

Do czego obecnie wykorzystuje się beton?

Za pomocą betonu architektonicznego powstają elewacje budynków, płyty i panele ścienne, podłogi, meble i inne designerskie dodatki. Nadaje się na zewnątrz budynku, jak i do wewnątrz – do salonu, łazienki, kuchni. Dobrze prezentuje się z różnymi rodzajami powierzchni: od drewna, po szkło, metal i kamień. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać za jego pomocą – skandynawski, minimalistyczny, industrialny – możemy go dowolnie łączyć. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia i upodobania.

Implementacja betonu

Obecnie efekt betonu możemy uzyskać za pomocą kilku dostępnych opcji. Do dyspozycji mamy beton w szalunkach i jest to najbardziej kosztowna opcja, płyty i okładziny oraz farby imitujące beton. Ostatnia propozycja jest najmniej inwazyjna i najłatwiej będzie po latach zmienić wystrój wnętrza. Uzyskany efekt może jednak nieco odbiegać od oczekiwanego i zdarza się, że takie ściany lepiej wyglądają w katalogach, niż w rzeczywistości. Jeśli decydujesz się na prawdziwą mieszankę betonową, warto poszukać sprawdzonego źródła i kupić produkt wysokiej jakości. Jeśli jesteś na tym etapie i obecnie poszukujesz dobrego producenta, sprawdź co oferuje betoniarnia Częstochowa. Ich szeroki asortyment i wyspecjalizowani konsultanci z pewnością pomogą w wyborze odpowiedniego betonu.

Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem betonu

Beton bardzo łatwo może zdominować wnętrze, szczególnie jeśli zdecydujesz się na wykonanie całej ściany lub podłogi z jego użyciem, a meble i dodatki będą zakupione w sposób nieprzemyślany. Warto więc uświadomić sobie ten fakt już na samym początku i zaplanować całą resztę tak, by raczej ocieplić charakter betonu, na przykład drewnem, dekoracjami o wyrazistych kolorach czy miękkimi tkaninami. Postaw raczej na proste i minimalistyczne meble i unikaj antyków. Jeśli obawiasz się, że nie masz wystarczająco wrażliwego wyczucia estetyki i gustu, nie poddawaj się. Przejrzyj inspiracje w internecie. Z pewnością znajdziesz mnóstwo pomysłów, które Ci się spodobają. Wprowadź jeden z nich i nie zmieniaj go znacząco, a szybko przekonasz się, że nie jest to takie trudne, jak mogło wydawać się na początku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ