Plusy i minusy ogrzewania elektrycznego

0
1646
ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie elektryczne podobnie jak każde inne ogrzewanie posiada swoje plusy i minusy. Wybór ogrzewania które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania może być bardzo trudny. Zwłaszcza jeżeli nie mamy doświadczenia w tej dziedzinie. Nic się nie bój! Pomożemy Ci w wyborze! Przedstawimy zarówno wady i zalety korzystania z ogrzewania elektrycznego oraz damy wam kilka cennych wskazówek na jego temat. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/ogrzewanie-elektryczne/

Piec i kominek, a ogrzewanie elektryczne – wybór ogrzewania

Ogrzewanie elektryczne jest to z pewnością bardzo wygodną opcja i nie ma tutaj nic do zarzucenia. Jak wygląda to jednak w przypadku kominka czy pieca? Jak wiadomo konieczny jest zakup odpowiedniego opału, z którego będziemy korzystać. Jeżeli chodzi o ogrzewanie elektryczne nie musimy wstawać w nocy, dokładać węgla, czy też zakupować drewna na opał, które właśnie się skończyło. Podobne do użytkowania ogrzewania elektrycznego jest ogrzewanie gazowe z tym, że jest on dużo tańszą opcją. Jeżeli zależy nam na wygodzie warto więc rozważyć obydwie. 

Ogrzewanie elektryczne opisujące też opcję, dzięki której można się samo włączać i wyłączać po upływie odpowiedniego czasu. Dzięki temu ustawiamy temperaturę, która nas interesuje oraz możemy zapomnieć o używaniu go przez cały sezon zimowy.

Na rynku możemy znaleźć również wersję starsze, która tej funkcji nie posiadają. Wówczas wymagana jest obsługa manualna. Zajmuje ona jednak kilka sekund oraz jest bardzo prosta. Zdecydowanie chyba najgorszym, a zarazem jedynym minusem takiego ogrzewania jest to, że jest ono bardzo drogie.

Jaki jest koszt takiego ogrzewania? 

Mówi się że ogrzewanie takie jest to luksus jedynie dla bogatych osób. Ile jest w tym prawdy? Niestety dużo. Wszystko jednak zależne jest od kilku czynników. Im większy metraż domu tym więcej zapłacisz za posiadanie ogrzewania elektrycznego. W przypadku piętrowego domku jednorodzinnego jest to kwota, która liczona jest w tysiącach. Drożej zapłacę również osoby, które mieszkają w starszych kamienicach od tyc, które zamieszkują w nowszym budownictwie. 

Jak wygląda to w praktyce? Dla przykładu podajmy mieszkanie o metrażu 80 m2 . W starej kamienicy na takiej powierzchni zapłacimy miesięcznie około 600-700 zł. W przypadku o połowę mniejszego mieszkania czyli takiego, które posiada 40 m2 będzie to koszt około 300-400 zł na miesiąc.

Zobacz też: http://www.skandynawskieinspiracje.pl/ogrzewanie-domu-piecem-wegiel/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ