Bukowe, jesionowe czy dębowe – jakie schody wybrać?

0
2334
Bukowe, jesionowe czy dębowe - jakie schody wybrać?

Remontując swoje mieszkanie, każdy chce znaleźć najlepsze rozwiązania dla swoich potrzeb. Obecnie rynek wyposażenia jest tak duży, że możemy powoli mówić na temat klęski urodzaju, ponieważ porównujemy do siebie różny asortyment od wielu producentów i finalnie wciąż nie możemy wybrać.

Schody to podstawowe wyposażenie domów i mieszkań piętrowych, ponieważ dzięki nim dostaniemy się na wyższe poziomy. W nowoczesnych obiektach teoretycznie nie ma trudności przy wyborze, ponieważ wszystko musi być zaaranżowane w jednakowym stylu. Prawdziwy problem zaczyna pojawiać się w momencie, jeśli trzeba dopasować schody drewniane do klasycznego wnętrza. Nie tylko chodzi o ich wzór i styl, ale także materiał. Do wyboru jest bardzo duża ilość rodzajów drewna, z których schody mogą zostać wykonane. Jaki model wybrać, by cieszyć się przez wiele lat satysfakcją?

Twardość materiałów

Wielu użytkowników decyduje się na schody dębowe. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu to popularne drewno o bardzo zadowalających parametrach. Charakteryzuje się eleganckim wyglądem, wytrzymałością i wieloletnią niezawodnością. Czemu więc w sklepach i w ofercie stolarzy można spotkać także schody jesionowe i bukowe? Abstrahując oczywiście od egzotycznych propozycji, ponieważ wtedy można wymieniać naprawdę długo.

A to dlatego, że są one równie satysfakcjonujące! Jeśli chcecie cieszyć się przez wiele lat niezawodnością, niezależnie jaki produkt wybierzecie. Wystarczy o niego regularnie dbać, czyścić i konserwować przy użyciu specjalistycznych narzędzi i produktów.

Wygląd drewna – sam wybierz, porównując dostępne możliwości

Najlepszym wyborem jest udać się do specjalisty, który będzie przygotowywać Wasze zamówienie i porównać odcienie oraz wygląd danego drewna. W ten sposób upewnicie się, które z nich będzie najlepsze.

Jest jeszcze inna droga do sukcesu, lecz zazwyczaj wymaga czasu i większego nakładu. Mowa na temat znalezienia fachowca, który wykona dla Was wizualizację komputerową. Dzięki temu zobaczycie już swój dom lub mieszkanie ze schodami w różnych wariantach. Nie jest to skomplikowane zadanie, lecz wymaga umiejętności, dlatego samodzielnie ciężko będzie Wam wykonać taki projekt.

Pamiętajcie! Nieistotne, czy wybieracie drewno dębowe, jesionowe, czy bukowe. O każde z nich musicie dbać regularnie. Samo czyszczenie nie wystarczy, ponieważ oleje zabezpieczające materiał chronią je także przed szkodliwymi mikroorganizmami, wilgocią, pleśnią itp. W sklepach bez problemu znajdziecie asortyment, który spełni Wasze oczekiwania.

Chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj na blogu „Schody bukowe, jesionowe czy dębowe – na jakie się zdecydować?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ