Co zamiast płytek na ścianę? Płytki na ścianie? Na co je zamienić

0
1807
Co zamiast płytek na ścianę

Wybudowałeś swój wymarzony dom, lub zakupiłeś mieszkanie i przyszedł czas na zrobienie swojej kuchni marzeń ? Lubisz odmienność albo masz już dosyć podobnego wykonania wszystkich kuchni ? Jedną z możliwości do tego aby twoja kuchnia była inna jest wymiana płytek na ścianę na różne bardzo dobrze dopasowane do blatów roboczych, oraz mebli firmy Akord elementów dekoracyjnych, a jakich ? Tego właśnie teraz się dowiesz.

Na co wymienić płytki kuchenne?

Płytki kuchenne są stosowane od wielu długich lat, co roku jest wprowadzanych wiele nowych wzorów oraz połączeń kolorów, które znajdą zastosowanie u każdego nawet najbardziej wymagającego klienta. Pasują one do każdej kuchni ale co w momencie gdy jednak nie znajdziesz tych wymarzonych do swojej kuchni ? Wtedy masz parę niecodziennych sposobów takich jak:

Dekory z płyty laminowanej

Płyta laminowana z dekorem jest to bardzo niedrogie rozwiązanie. Znajdzie on zastosowanie w każdej kuchni. Jego największą zaletą oprócz bardzo dużej trwałości jest możliwość wyboru koloru, który będzie identyczny jak kolor naszego blatu oraz innych mebli kuchennych.

Kamień i beton

Kamień jest bardzo popularnym i bardzo niezwykle trwałym materiałem, komponuje się on idealnie z każdym wnętrzem. Przybiera on różną formę od kamiennych płyt, aż po delikatną mozaikę. Proponowanym rodzajem kamienia do kuchni przez specjalistów jest granit, ponieważ jest on odporny na działanie wszelkich związków chemicznych. Jednak jedynym minusem tego wykończenia są jego koszty. Kamień jest uznawany za materiał ekskluzywny.

Beton za to z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny, prezentuje się bardzo nowocześnie a jego stylistyka nawiązuje do stylu loftowego.

Fornir

Jest to naturalne drewno, nadaje on bardzo dużego ciepła w kuchni. Jego największą zaletą jest jego wygląd, choć bardzo dużo osób krytykuje ten rodzaj wykończenia, ponieważ ulega on w bardzo łatwy sposób uszkodzeniu. Wyjściem z sytuacji jest zabezpieczenie go szkłem, nie straci wtedy na swoim wyglądzie a zyska bardzo duże zabezpieczenie przed zniszczeniem.

Lustro

W ostatnim czasie coraz częściej na ścianach w kuchni jest montowane szkło. Ten styl uznawany jest za bardzo ekstrawagancki, choć wygląda pięknie to na utrzymanie go w należytej czystości trzeba poświęcić dużo pracy.

Szkło z grafiką

Bardzo popularne jest naniesienie grafiki na szkło. Jest to niezwykle tanie rozwiązanie i bardzo praktyczne, ponieważ sprzątanie nie wymaga dużych nakładów siły. Możliwość nadania własnej grafiki stwarza bardzo duże pole manewru, przez które można zrobić kuchnie jakiej nikt nie ma.

Pomysłów na kuchnie która będzie inna jest bardzo dużo, a skomponowanie powyższych metod z meblami kuchennymi firmy Akord zapewni bardzo oryginalna kuchnie – https://sklep.akord.net.pl/8-tanie-meble-kuchenne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ