Czego nie może zabraknąć w Twoim domowym ogródku?

0
1057
Czego nie może zabraknąć w Twoim domowym ogródku

W naszych domostwach sadzimy najróżniejsze rzeczy – od ziół, kwiatów po niektóre warzywa i owoce. Coraz więcej z nas decyduje się właśnie na domowe uprawy. I bardzo dobrze! Okazuje się bowiem, że jest to o wiele tańsze, a dodatkowo dużo, dużo smaczniejsze, jeśli mowa o warzywach, owocach i ziołach. Kwiaty wyhodowane w domu cieszą oko jakby bardziej, a samo zajęcie – dbanie o własne rośliny – jest naprawdę bardzo relaksujące. Nic dziwnego, że staje się to tak popularne! Domowy ogródek to naprawdę coś!

Jakich akcesoriów potrzebujemy, aby nasze rośliny rosły, kwitły i cieszyły oko przez długi, długi czas? Przygotowaliśmy dla Was aż 3 propozycje!

Zadbaj o odpowiednią ziemię.

A nawet nie tyle ziemię, co odpowiednie nawozy. Najlepiej – organiczne. Dzięki nim Twoje warzywa i owoce będą zwyczajnie lepiej smakować!

Na rynku dostępnych jest wiele innych opcji – rośliny można uprawiać również bezglebowo (na przykład na pożywkach wodnych), jednak będzie to dużo bardziej skomplikowana sprawa. Na początek ziemia i odpowiedni nawóz właśnie w zupełności wystarczą!

Zadbaj o odpowiednie miejsce.

To rzecz jasna zależy od tego, na czego uprawę się zdecydujesz. Do niektórych roślin idealnie nada się parapet, do niektórych piwnica czy nieużywany pokój. Zanim zdecydujesz się kupić nasiona, zapoznaj się dokładnie z instrukcjami, czego Twoja roślina będzie potrzebować. Prosty przykład kwiatów – jedne potrzebują mocno nasłonecznionych miejsc, inne absolutnie nie mogą być zbyt mocno eksponowane. Jedne uwielbiają dużo wody, codziennie, jeszcze z odpowiednimi odżywkami, inne lubią więcej spokoju. Zobacz, czego będzie wymagać Twoja sadzonka!

A co z oświetleniem?

Jeśli o oświetleniu mowa, problem jest taki, że żarówki często oddają zbyt wiele ciepła. Na szczęście, na rynku dostępny jest tak wspaniały wynalazek, jak lampa CFL – są kompaktowe, energooszczędne, wystarczają na bardzo, bardzo długo i nie oddają wiele ciepła. Warto rozważyć to rozwiązanie!

Lampa CFL sprawdzi się przy mniejszych i nieco większych uprawach – na rynku dostępne są żarówki o różnej mocy, jesteśmy więc w stanie wybrać taką dopasowaną do naszych potrzeb.

Hodowanie roślin może być świetną zabawą! Jednak uwaga – jest bardzo uzależniające. To hobby wymaga dość sporo czasu, jednak jest bardzo wdzięczne – wyhodowane rośliny naprawdę bardzo cieszą! Należy jednak uważać – zaczynając od kilku kwiatów z pewnością skończymy na sporej wielkości, domowej uprawie! Po prostu – trudno jest się powstrzymać! Jeśli potrzebna Ci wysokiej jakości lampa CFL, skorzystaj z oferty dostępnej na stronie https://maxgrowshop.pl/pol_m_Oswietlenie_Zarowki-energooszczedne-CFL-177.html.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ