Jak udekorować pokój dziecka?

0
1538
Jak udekorować pokój dziecka

Pokój dziecka jest bardzo ważnym pomieszczeniem w naszym domu. Jest miejscem, które musi połączyć w sobie funkcjonalność oraz zabawę. Pokój dziecka jest jego świątynią, miejscem, gdzie może ono popuścić wodze fantazji i stać się smokiem, piratem lub księżniczką. Planując wystrój wnętrza, warto dobrze się zastanowić nad kilkoma elementami. Jak dobrać kolor, jakie wybrać dodatki. Bardzo ciekawym pomysłem są pozytywki i szkatułki.

Dobór kolorów

Kolory w pokoju dziecka mają bardzo duże znaczenie i należy rozważnie je dobierać. Dla dzieci dobrymi kolorami są niebieskie i zielone, kolory te działają kojąco, dokładnym przeciwieństwem są jasne odcienie żółtej barwy. Powodują one nadmierne pobudzenie u dziecka. Kiedy już mamy wybraną kolorystykę pokoju naszego dziecka, czas na opracowanie ogólnej koncepcji. Każda z naszych pociech jest inna. Twoje dziecko może pokochać naturę lub superbohaterów, Barbie lub plażę – lub wszystko na raz. To daje wiele możliwości aranżacji wnętrza pokoju. Jednym z najprostszych sposobów personalizacji pokoju dziecięcego jest tapeta lub fototapeta.

Spersonalizowane fototapety

Fototapety dają nam nieograniczone wręcz możliwości jeżeli chodzi o aranżację naszych wnętrz. Możemy wybierać z tysięcy gotowych i dostępnych wzorów, jeżeli jednak nie znajdziemy tego co szukamy, zawsze możesz wybrać swoje ulubione zdjęcie i z niego wykonać fototapetę. Ozdabiając ściany, możemy zdecydować się na tapetę na wszystkich ścianach lub tylko na niektórych. Zaletą naklejek i fototapet na ścianach jest to, że możemy je dość łatwo zmieniać wraz z tym jak nasze dziecko dorasta. Dobierając wzory na ściany warto zobaczyć, jak szeroki wybór dodatków można dobrać, które sprawią, że wnętrze pokoju waszego dziecka nabierze jeszcze bardziej indywidualnego charakteru. Dopełnieniem wystroju będzie odpowiednio dobrana pościel oraz elementy jak koce i poduszki.

Podłoga

Wybór odpowiedniej podłogi w przypadku pokoju dla dziecka jest dość dużym wyzwaniem i zależy od wieku. W przypadku, kiedy nasza pociecha jest jeszcze mała i sporo czasu spędza na podłodze, dobrze jest, aby był tam miękki dywan lub wykładzina. Z całą pewnością nie sprawdzą się twarde drewniane podłogi. Warto również wziąć pod uwagę, że wszelkiego rodzaju długi włosie tylko czeka na plastelinę lub klej. Najlepiej sprawdzi się krótko ścięte włosie.

Zabawa i rozwój

Idealny pokój dla dziecka, to połączenie miejsca do zabawy oraz rozwoju. Dziecko bez względu na wiek musi mieć miejsce gdzie się bawi i gdzie się uczy. Musi mieć również miejsce odpoczynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ