Czy opłaca się mieć pośrednika poszukując mieszkania od dewelopera?

0
2708
Czy opłaca się mieć pośrednika poszukując mieszkania od dewelopera

Jak pokazują najnowsze wyniki badań, osoby, które poszukują mieszkania na rynku wtórnym bardzo często korzystają z pomocy pośrednika, z kolei osoby, które decydują się na zakup mieszkania bezpośrednio od dewelopera, rzadko kiedy korzystają z usług pośredników. Oczywiście istnieją również i takie osoby, które w obydwu sytuacjach nie wyobrażają sobie zakupu nowego lokum bez specjalistycznej pomocy. Bardzo wiele osób w naszym kraju zastanawia się również, czy dzięki pośrednikom można naprawdę coś zyskać, czy wręcz przeciwnie.

Jak powszechnie wiadomo korzystając z pomocy pośrednika, musimy liczyć się z tym, że za jego usługi będziemy musieli zapłacić. Warto wspomnieć również i o tym, że w dzisiejszych czasach nie każdy pośrednik przy obsłudze rynku pierwotnego pobierać będzie prowizje od swoich klientów. Na naszym rynku działają profesjonalne biura, które specjalizują się właśnie w rynku pierwotnym i bardzo często nie pobierają one żadnych opłat od klientów.

Pośrednik to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które nie znają rynku nieruchomości i nie chcą marnować swojego cennego czasu zarówno na poszukiwanie mieszkań, jak i również na same transakcje, które są związane z zakupem nowego lokum. Dla wielu osób fachowa pomoc pośrednika, to nie tylko ogromna oszczędność czasu oraz nerwów, ale również zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Wiele osób boi się samodzielnie podchodzić do wszelkich transakcji związanych z zakupem lub sprzedaniem mieszkania, dlatego też pomoc doświadczonego pośrednika, jest w ich przypadku idealnym rozwiązaniem.

Zakup nowego mieszkania wcale nie jest zadaniem takim łatwym jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Rynek nieruchomości w naszym kraju jest naprawdę bardzo duży, ale znalezienie porządnego lokum w rozsądnej cenie może być naprawdę bardzo dużym wyzwaniem. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, to warto skorzystać z specjalistycznej pomocy. Dobry pośrednik potrafi nam nie tylko dobrze doradzić, ale co najważniejsze podpowie nam, na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę podczas zakupu nowego mieszkania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ