Czy zielony przedpokój to dobry pomysł na przedpokój w mieszkaniu czy domu?

0
3077
Czy zielony przedpokój to dobry pomysł na przedpokój w mieszkaniu czy domu?

Przedpokój to wbrew pozorom bardzo ważne pomieszczenie w domu czy mieszkaniu, ponieważ kiedy otwieramy drzwi do naszego domostwa pierwsze co widzimy my i nasi goście jest witający nas jakimś konkretnym kolorem czy wzorem tapety przedpokój. Przedpokój powinien być dość duży i przestronny, ponieważ kiedy przychodzi do nas więcej osób w przedpokoju nie będzie robić się tłoczno. Poza tym elementy, które posiada przedpokój również zajmują dużo miejsca, czy to jest szafka na buty czy wieszak na ubrani, albo szafa na odzież czy stojak na parasolki.

Czy zielony przedpokój jest dobrym wyborem?

W zielonym przedpokoju jeśli zdecydujemy się na taki kolor ścian, łatwo będzie dobrać poszczególne elementy do reszty wnętrza. Zielony przedpokój nie oznacza zawsze tego samego, możemy pomalować ściany lub nakleić tapetę. Poza tym barwa zielona może być nasycona, intensywna lub łagodna i subtelnie wykończona. Zielony przedpokój każdemu może kojarzyć się inaczej, ponieważ tak jak wyżej wspomnieliśy zielony przedpokój może być to kolor intensywny lub nie. Dlaczego nie można się oprzeć i czy wybór zielonego przedpokoju jest wyborem trafnym? To dobry pomysł, dlatego że zieleń to barwa neutralna, która nie jest agresywna tak jak na przykład czerwień, nie opatrzy nam się szybko i nie znudzi. Pięknie z zielenią komponuje się zarówno ciepłe złoto jak i chłodny odcień srebra, dlatego łatwo będzie nam zaaranżować resztę wnętrza na przykład ramkami ściennymi z fotografiami rodzinnymi czy z przyjaciółmi i znajomymi.

Czy zielony przedpokój uspokaja domowników?

Nasz dom ma być oazą spokoju, musimy lubić do niego wracać, ma nam się kojarzyć z azylem, z miejscem gdzie możemy odpocząć, gdzie lubimy po prostu być. Witający nas w domu zielony przedpokój może nas swoją delikatną barwą na ścianach przenieść w ogród marzeń, dać ukojenie i wyciszenie. Zieleń to odcień natury, a człowiek w środowisku naturalnym czuje się najlepiej. Zielony kolor zawsze będzie lepszym wyborem niżeli szpitalna i nijaka biel, która nas przytłacza pustką. Zieleń to kolor, który ociepla wnętrze i wprowadza nas w dobry nastrój. Bardzo dobrze barwa zielona komponuje się z różnorodna sztuką, dlatego zawsze możemy zawiesić jakiś obraz czy to olejny czy wykonany akwarelami by nadać lekkości naszemu wnętrzu domu. Jeśli chcemy aby nasz zielony przedpokój optycznie wyglądał na większy, powinniśmy wybierać mało intensywne odcienie zieleni im jaśniejszy kolor tym większe wrażenie, że przedpokój jest przestronny. Aby, wzmocnić ten efekt zawsze można dodatkowo zawiesić lustra, które bardzo powiększają wizualnie wnętrze naszego zielonego przedpokoju. Poza tym powinniśmy wybierać oświetlenie ciepłe w odcieniach żółtych aniżeli chłodnych niebieskich, lepiej takie światła komponują się z zielenią nadając bardzo przyjaznego i ciepłego wymiaru danemu pomieszczeniu.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ