Czym jest condohotel?

0
3079
Czym jest condohotel?

Rynek usług i system deweloperski nieustannie pracują nad nowymi rozwiązaniami, mającymi podnieść komfort osób korzystających z danych możliwości. Największy potencjał inwestorski zamknięty pozostaje w nieruchomościach i tendencja ta nieustannie się utrzymuje i utrzymywać będzie. Czym jest condohotel, stanowiący coraz częstszy sposób inwestowania deweloperów?

To połączenie jednostek mieszkalnych z hotelowymi, przez co powstaje obiekt łączący w sobie cechy zarówno budynku mieszkalnego, hotelu, jak i obiektu noclegowego. W odróżnieniu od klasycznych hoteli, condohotel jest obiektem o innym sposobie finansowania. Sam obiekt powstaje jako inwestycja deweloperska, po czym po wybudowaniu, poszczególne jednostki lokalowe wystawiane są do sprzedaży. Te zakupić mogą zarówno osoby prywatne, przedsiębiorcy, jak i inne, bardzo różnorodne podmioty. W ten sposób stają się oni prawowitymi właścicielami przestrzeni mieszkalnej, którą udostępniają do wynajęcia.

Lokale będące cząstkami condohotelu, to miejsca luksusowe, zaliczane do segmentu przestrzeni o podwyższonym standardzie. Oznacza to, że ich wynajmem zainteresowani są głównie ci, którzy oczekują w pełni komfortowej i samodzielnej przestrzeni, pragnąc jednocześnie zachować swego rodzaju prywatność i intymność. W porównaniu do obiektów hotelowych, w condohotelu mają zdecydowanie lepsze warunki.

Nie zawsze jest jednak tak, że osoba wykupująca lokal wybudowany w systemie condohotelu całkowicie nim zarządza. Może bowiem przekazać lokal do wynajmowania dla firmy zarządzającej usługami condohotelowymi, przez co będzie pobierał jedynie miesięcznie określone profity z wynajmu. Może jednak też dowolnie wynajmować – zarówno na dłuższy, jak i krótszy okres czasu zakupioną przestrzeń, zamieszkać w niej samodzielnie bądź też wynająć pośrednikowi, operatorowi pochodzącemu z zewnątrz, czy bezpośrednio – turystom.

Jak się okazuje, condohotel daje mnóstwo możliwości tym, którzy zainwestowali w jego zakup. Nie bez powodu przyjmuje się, że to jedna z najlepszych inwestycji zarobkowych dla tych, którzy dysponują uprzednio odpowiednim zapleczem finansowym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ