Na czym polega system condo?

0
4352
Na czym polega system condo?

Przyjmuje się, że dość egzotycznie brzmiący system condo, jest jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania kapitału. Największą popularnością cieszy się głównie w USA, choć zdobywa rzesze zwolenników także w innych krajach całego świata. Co jest w nim takiego, że wzbudza tak duże zainteresowanie?

Adresowany jest głównie do tych, którzy są właścicielami dobrze usytuowanych apartamentów – najczęściej w popularnych miejscowościach czy punktach lokalizacyjnych, chętnie wybieranych przez turystów. Apartamenty te mogą być zarówno użytkowane prywatnie przez właścicieli, bądź wynajmowane na okres ich nieobecności dla podróżnych.
Systemem condo zarządza głównie firma oferująca znane i cenione usługi hotelarskie, przez co właściciele lokali mieszkalnych mogą cieszyć się regularnymi zyskami.

System condo działa tak, że właściciele przestrzeni mieszkalnej uczestniczący w programie hotelowym, mogą prywatnie korzystać z lokalu jedynie 28 dni w roku. Pozostały okres czasu przeznaczony jest pod wynajem na dłuższe i krótsze pobyty, a zarządzaniem systemem rezerwacji zajmują się profesjonaliści.

Działalność hotelowa prowadzona profesjonalnie zakłada powołanie do życia takich miejsc jak recepcja, dział sprzedaży czy marketingu. Oznacza to, że goście odwiedzający condohotel, otrzymują nie tylko dostęp do przestronnych i komfortowych przestrzeni mieszkalnych, ale również dostęp ten otrzymują w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Condohotele oferują również pożądaną prywatność, którą uzyskać można jedynie w formule innej, niż w standardowych hotelach.

System condo to także korzyści finansowe dla właściciela nieruchomości. Wszelkie koszty zarządzania lokalem przechodzą bowiem podczas dysponowania prawami do wynajmu, na koszt firmy zarządzającej usługami hotelarskimi.

Popularność condohoteli rośnie – nie dziwi to szczególnie wówczas, gdy pokój czy pokoje stają się czymś więcej, niż przestrzenią mieszkalną. Ich istota powiększa się o nowy wymiar – stają się dodatkowo świetną przestrzenią do inwestycji i realnych zarobków. Tym samym wygrywają w starciu z lokatą bankową!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ