Czym się kierować wybierając płytki ścienne do kuchni?

0
2904
Czym się kierować wybierając płytki ścienne do kuchni?

Kuchnia to miejsce, które prócz walorów estetycznych, powinno również posiadać atrybuty czysto funkcjonalne. Z tego też powodu płytki ścienne są jednym z najczęściej wybieranych elementów podczas aranżacji tego pomieszczenia — łączą atrakcyjny wygląd z praktycznością.

Wielu z nas spędza w przestrzeni kuchennej sporą część wolnego czasu. To miejsce, w którym zmywamy naczynia, przygotowujemy potrawy i nierzadko właśnie tam je spożywamy. Tak duże natężenie ruchu i różnych aktywności wykonywanych w kuchni sprawia, że nietrudno o zagracenie i zabrudzenie tego pomieszczenia w bardzo krótkim czasie. Z tego też powodu dobór płytek ściennych do kuchni jest sprawą niezwykle istotną – należy zadbać o to, aby materiał, z którego zostały wykonane był odporny na działanie wody oraz łatwy w czyszczeniu.

Wybór należy do ciebie!

Minione miesiące pokazują, że jednym z dominujących trendów wnętrzarskich jest tzw. wzornictwo strukturalne. Technologia 3D sprawiła, że producenci stanęli przed wielkimi możliwościami. Jej zastosowanie pozwoliło stworzyć płytki, których wypukła faktura nadaje pomieszczeniu oryginalności oraz pewnej dynamiki.

Podczas aranżacji kuchni, powinniśmy zdecydować się na konkretną stylistykę. To bardzo ważny krok, który znacząco wpłynie na efekt końcowy. Obecnie często wybiera się płytki ścienne https://www.paradyz.com/produkty/scienne-plytki-kuchenne, które kontrastują z kolorem mebli i podłogi. Jeśli jednak wolimy harmonię i stonowaną paletę barw, możemy zdecydować się na płytki o kolorze zbliżonym do innych elementów mieszkania i urozmaicenie całej aranżacji dekorem o ciekawym wzorze.

To w jakim stylu planujemy wnętrze, będzie miało wpływ na kolor płytek. Biel to styl skandynawski, odcienie szarości to styl industrialny, natomiast płytki z motywami drewnopodobnymi świetnie oddadzą klimat stylu rustykalnego.

Duży format jest trendy

Obecnie do kuchni najchętniej wybierane są płytki wielkoformatowe. Częstym rozwiązaniem na ścianę nad blatem są płytki gresowe, które dostępne są przede wszystkim w dużych rozmiarach — na przykład 50×50 cm. Format ten sprawia, że podziały na ścianie ograniczone są do minimum, a całość nabiera bardziej jednolitego charakteru. Wykorzystanie dużych płytek znacząco wpływa także na szybkość prac — mniejsza liczba elementów sprawia, że czas potrzebny na wykończenie wnętrza można wyraźnie skrócić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ