Kamień dekoracyjny do zastosowań w pomieszczeniach

0
2283
Kamień dekoracyjny do zastosowań w pomieszczeniach

Kamień ozdobny szturmem zdobył serca klientów. Od kilku lat widać zauważalny wzrost zainteresowania tym produktem. Wygląd inspirowany naturalnymi materiałami lub cegłą to trend, który w najbliższych latach powinien utrzymać się na liście najbardziej pożądanych stylów urządzania wnętrz.

Aranżacja naszego mieszkania to sprawa mocno indywidualna. Ważne, aby wnętrze odzwierciedlało nasz charakter i gust. Kamień dekoracyjny do zastosowań wewnętrznych można praktycznie wykorzystać w każdym z domowych pomieszczeń. Najczęściej jednak spotyka się go w salonie, sypialni oraz kuchni – https://www.stonemaster.pl/oferta/kamien-do-wewnatrz/.

Cegła na ścianie

Jednymi z najpopularniejszych modeli są kamienie ozdobne o wyglądzie cegłopodobnym. Są one ciekawą alternatywa dla prawdziwej cegły, na którą nie każdy może sobie pozwolić, szczególnie mieszkając w bloku. Ściana wyłożona kamieniami o fakturze cegły nadaje pomieszczeniu nieco surowego wyglądu, który idealnie wpasowuje się zarówno w nowoczesny, wielkomiejski styl, jak i estetykę pomieszczeń skandynawskich. Tak zaprojektowane aranżacje można uatrakcyjnić i ocieplić poprzez umiejętne wykorzystanie oświetlenia. Ponadto kamień ozdobny o wyglądzie cegły stanowi idealne tło dla wyeksponowania dekoracji ściennych, takich jak: obrazy, ramki z fotografiami oraz półki z kolekcją książek lub płyt muzycznych.

Inspiracja naturą

Innymi chętnie wybieranymi modelami są kamienie dekoracyjne inspirowane naturą. Popularnością cieszą się m.in. formy wyglądem i fakturą przypominające drewno. Zastosowanie ich sprawia, że pomieszczenie nabiera tradycyjnego charakteru. Tak zaprojektowane wnętrze przywodzi na myśl rustykalny wygląd dworków, karczm i pozamiejskich zabudowań.

Charakterystyczny wygląd zapewniają także aranżacje, czerpiące garściami z tradycji architektury europejskiej. Dzięki swojej wyjątkowej fakturze oraz nieregularnym kształtom kamienie ozdobne tego typu wprowadzają do wnętrza oryginalny i nietuzinkowy klimat. Są one również uniwersalne – odpowiednio wykorzystane sprawdzą się w pomieszczeniach klasycznych oraz bardziej nowoczesnych.

Jak widać, rozwiązań z wykorzystaniem kamienie dekoracyjnego jest bardzo wiele – jedyną przeszkodę  stanowi wyłącznie nasza wyobraźnia!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ