Dodać stylu na okna

0
2081
Dodać stylu na okna

By polepszyć wygląd przestrzeni w domu nie trzeba koniecznie dokonywać gruntownego remontu. Zainwestowanie w drobne elementy często potrafi tchnąć nowe życie w pokój nie powodując szybkiego odpływu środków z portfela. Na okna rzadko zwraca się uwagę planując aranżacyjne modyfikacje. Jest to duży błąd, ponieważ to co znajduje się zarówno na oknie, jak i wokół niego mocno oddziałuje na całą przestrzeń pomieszczenia.

Odejście od żaluzji

Dawniej inwestowało się w proste oraz szybkie rozwiązania, które miały odgrodzić mieszkanie od złej aury panującej na zewnątrz. Głównym dodatkiem, jakie znajdowały się na domowych oknach były różnego rodzaju żaluzje oraz rolety. Zasłony i firanki były spychane na margines. Dziś jest inaczej. Firanki z zasłonami wracają do zauważalnych łask, stając się podstawowym elementem wielu styli wykończeniowych. Firanki oraz zasłony większość z nas pamięta z czasów dziecięcych, kiedy to będąc np. u babci widziało się nad oknem masywny karnisz i stalowe żabki. Dziś nie ma potrzeby podwieszać dużych gabarytowo karniszy by cieszyć się pięknym efektem wykończeniowym. Rozwiązaniem są szyny sufitowe – są to proste w montażu elementy z żabkami, które dają więcej aranżacyjnej swobody. Szyny sufitowe w giętkich wariantach pozwalają na urozmaicenie przestrzeni okna oraz pokoju. Nie trzeba wszystkiego wieszać w „linii”. Giętkie tworzywo pozwala stworzyć stylowe łuki i nadać pomieszczeniu zupełnie innego estetycznego wymiaru.

Wyrazić więcej przez mniej

Korzystne zmiany w przestrzeni pokoju nie muszą wiązać się z „przebudową” całości, rozpoczynaniem długotrwałych (oraz kosztownych) prac remontowych lub kupowaniem na siłę nowych sprzętów. Okna są przestrzenią, której odświeżenie zwraca uwagę, a pozytywny efekt przenosi się na resztę pomieszczenia. Okno to główne źródło światła w domu. Gdy słońce mocno świeci wygodniejszym (i bardziej klimatycznym) jest zaciągnięcie zasłon zamiast zasunięcia żaluzji i odcięcia się całkowicie od świata. Tak samo w trakcie złej pogody – w okresie jesiennym zsunięcie zasłon nie powoduje takiego mroku w pomieszczeniu, zostawiając dostęp do naturalnego światła. Szyny sufitowe są dodatkiem, który może szybko pomóc w wprowadzeniu pozytywnej różnicy w swoim codziennym życiu. Nie warto skreślać efektu, jaki firanki oraz zasłony mogą wnieść do domowej przestrzeni. Same szyny sufitowe będą niewielkim wydatkiem, a inwestycja ta z pewnością dla wielu okaże się punktem zwrotnym w realizowaniu zakładanych wizji wykończeniowych.

Szyny sufitowe możesz znaleźć tutaj: http://www.forestpolska.com/szyny-sufitowe.html.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ