Wystrój w restauracji – równie ważny, co jedzenie?

0
2051
Wystrój w restauracji – równie ważny, co jedzenie?

Restauracja to miejsce, w którym wiodącą rolę odgrywa jedzenie. Nie można jednak zapominać, że to, w jakiej scenerii spożywamy posiłek ma również niebagatelne znacznie. To właśnie dlatego restauratorzy szczególną uwagę przywiązują do wystroju wnętrza, który będzie panował w ich lokalu. Jedni wybierają tematykę związaną z krajem, z którego pochodzi kuchnia, inni stawiają na oryginalne i niepowtarzalne ozdoby, które pozwolą stworzyć unikalne wnętrza, a te mają zachwycić klientów swoją oryginalnością.

Wyczucie i spójność

Niezależnie od tego, na który z wariantów padnie wybór dobrze jest skupić się na ozdobach, które nie będą rozpraszały, ale nie okażą się także tendencyjne. Przykładowo w restauracji z kuchnią staropolską bardzo często stosuje się różnego rodzaju urządzenia i akcesoria, zawiązane z domostwem z przed kilkudziesięciu lat. To bardzo ciekawy pomysł, ponieważ oprócz klimatu stworzonego przez scenerię, w jakiej znajdą się goście, będą oni mieli okazję poznać również staropolską kulturę. Przechodząc na drugi koniec kontinuum, czyli do nowoczesnych aranżacji, w tym przypadku bardzo często stosuje się ozdoby artystyczne, grę świateł lub wręcz awangardowe elementy. W tym przypadku wiele zależy od gustu właściciela lub pomysłowości projektanta, który zajmował się organizowaniem wystroju wnętrza.

Zadbaj o elementy na pozór zwykłe!

Oprócz wystroju nazwijmy to stałego, w restauracji również liczą się różnego rodzaju ozdoby, które np. znajdują się na stołach. Obrusy, serwetki, kieszonki na sztućce, talerze, szklanki, zastawy przypraw, to wszystkie te elementy, które mają spełniać funkcję użyteczną, jednak nie można zapominać, że również będą miały znacznie, jeśli chodzi o estetykę. To właśnie dlatego wszystkie te elementy powinny po pierwsze być czyste, ładne i oryginalne, a po drugie współgrać z pozostałą częścią wystroju. Wracając do przykładu kuchni staropolskiej, dobrze jest zastosować zastawę drewnianą. Jeśli chodzi o serwetki, to obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju wariantów. Mogą być to zarówno wersje papierowe, jak i flizelinowe. Bogaty wybór serwetek oraz innych dekoracji dostępny jest np. w sklepie https://alleglass.pl.

Niezależnie od tego, na który z wariantów się zdecydujemy należy pamiętać, że najważniejsza jest spójność i wyczucie. Z pewnością przesada nigdy nie jest dobrym pomysłem. Ani w stronę zbytniego minimalizmu, ani przesyconego wystroju. W przypadku restauracji dobrze jest zastosować różnego rodzaju motywy związane z jedzeniem, jednak tutaj również warto zadbać o to, aby kojarzyły się one z konkretną kuchnia i to taką, którą znajdziemy w karcie dań.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ