Elektrozawory do powietrza w układach pneumatycznych

0
731

Chociaż układy pneumatyczne budzą wiele pytań i wątpliwości osób, które dotychczas nie miały z nimi wiele wspólnego, ich budowa często nie jest wcale tak skomplikowana, jak pozornie mogłoby się wydawać. Zazwyczaj potrzebujemy jedynie źródła sprężonego powietrza, przewodów dostarczających je do miejsca odbioru (np. narzędzi) i komponentów regulujących pracę, tj. elektrozawory. W poniższym materiale skupimy się natomiast na ostatnim z wymienionych podzespołów, opisując nieco bardziej szczegółowo jego rolę i dostępność.

Elektrozawory – co to jest i do czego służą?

Elektrozawory to jak sama nazwa wskazuje zawory, które do procesu swojej pracy wykorzystują energię elektryczną. Ich głównym zadaniem jest regulacja układu transportującego media – np. sprężone powietrze w układach pneumatycznych.

Gdzie zatem można spotkać elektrozawory? Wszędzie tam, gdzie układy pneumatyczne i innowacyjne systemy elektroniczne łączą się w jedną całość. Świetnym przykładem mogą być m.in. innowacyjne systemy zawieszenia montowane w pojazdach mechanicznych. Są to rozwiązania pozwalające na podniesienie lub opuszczenie zawieszenia przy użyciu jednego przycisku. Jest to jednak wyłącznie jedyny przykład, a elektrozawory montowane są również w większości warsztatów, w których wykorzystuje się narzędzia pneumatyczne lub w szpitalach – np. w łóżkach z pneumatyczną regulacją pozycji.

Jak wybrać odpowiednie elektrozawory?

Chcąc mieć pewność, że dane elektrozawory będą spełniać szereg konkretnych wymagań, należy w pierwszej kolejności określić swoje zapotrzebowanie. Dzięki temu wyeliminujesz problem, w którym po czasie może okazać się, że dany model będzie zbyt słaby lub zbyt rozbudowany. W jednym przypadku trzeba będzie zmodernizować cały układ pneumatyczny, natomiast w drugim nie wykorzystasz potencjału dostępnych możliwości – co również może negatywnie odbić się na budżecie Twojej firmy. Jak zatem podejść do tematu z pełną odpowiedzialnością? Korzystając z usług renomowanych sklepów, znajdziesz w nich bardzo dokładne opisy i specyfikacje techniczne. Na tej podstawie ocena faktycznego stanu wydajności i efektywności podzespołów będzie prostsza.

W sklepie Martechpneumatyka.pl znajdziesz elektrozawory zróżnicowanej klasy pod kątem ich parametrów. Dzięki temu dopasowanie ich do Twoich indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań nie będzie stanowić wyzwania. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy dany model spełni Twoje wymagania, zawsze możesz zapytać o to doświadczonych ekspertów. Udzielą Ci oni konkretnej odpowiedzi i w razie potrzeby pomogą zrealizować zamówienie od A do Z.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ