Myjka wysokociśnieniowa – gorącowodna czy klasyczna? Sprawdź skuteczne rozwiązania

0
850
Myjka wysokociśnieniowa

Myjki wysokociśnieniowe są wykorzystywane w warunkach ogrodowych, przemysłowych oraz biznesowych. Bardzo często korzysta się z nich w trakcie mycia samochodu, ale też na terenie zakładów przemysłowych i produkcyjnych oraz prowadząc własną działalność gospodarczą. Przydają się osobom specjalizującym się w branży mycia ciśnieniowego. Do wyboru masz dwie podstawowe wersje: myjkę klasyczną oraz gorącowodną. 

Myjka wysokociśnieniowa gorącowodna – dlaczego warto na nią postawić?

Jeśli interesuje Cię najwyższej klasy sprzęt w pierwszej kolejności powinieneś przeanalizować model gorącowodny, z wewnętrznym podgrzewaczem wody. Taka myjka gwarantuje:

  • osiąganie przez wodę bardzo wysokiej temperatury,
  • odpowiednią moc,
  • łatwość czyszczenia trudnych powierzchni oraz zabrudzeń,
  • skuteczne mycie elewacji, dachówek ceramicznych czy też kostki brukowej,
  • solidną konstrukcję, w stu procentach odporną na wstrząsy i wibracje.

Profesjonalna myjka wysokociśnieniowa gorącowodna zapewnia wysokie ciśnienie robocze, dzięki czemu możesz ją wykorzystywać do bardziej zaawansowanych prac czyszczących. To gwarancja najwyższej wydajności grzewczej w najtrudniejszych możliwych warunkach. Najlepiej stawiaj na myjki wykonywane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu uzyskasz podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Myjka wysokociśnieniowa gorącowodna jest skonstruowana w taki sposób, aby uniemożliwić zastój wody w cewkach. To doskonała alternatywa dla popularnych myjek klasycznych.

Urządzenia należące do tej kategorii uważane są za bardzo profesjonalne. Przede wszystkim nie masz trudności z dostępem do poszczególnych podzespołów, co oznacza, że możesz je łatwo wymieniać i serwisować. Zastosowano w nich wytrzymałe tłoki ceramiczne, pompy z mosiężnymi głowicami oraz modułową budowę. Dzięki temu wspomniane myjki są przeznaczone do zastosowań przemysłowych.

Myjka wysokociśnieniowa klasyczna – czym się wyróżnia?

Dobrze znane i lubiane myjki wysokociśnieniowe klasyczne nie posiadają tak rozbudowanych parametrów technicznych, jak wspomniane wyżej myjki gorącowodne. Już samo to powinno sprawić, że zastanowisz się nad zakupem wersji gorącowodnej.

Myjki klasyczne to konstrukcje niskociśnieniowe, które sprawdzą się np. podczas wykonywania prostych prac ogrodowych (np. w trakcie mycia mebli ogrodowych) oraz przy myciu własnego samochodu. Nie da się ukryć, że z pomocą myjek klasycznych będziesz w stanie oczyścić rozmaite powierzchnie, ale nie masz w tym zakresie nieograniczonych możliwości (m.in. ze względu na obniżony zakres podgrzewania).

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ