Ergonomia w ruchu – dlaczego biurko elektryczne jest idealnym rozwiązaniem?

0
274
zalety pracy na stojąco

Komfortowe warunki pracy w biurze lub domu pozwalają cieszyć się większą produktywnością. Jeśli chcesz stworzyć stanowisko na miarę potrzeb, zacznij od wyboru wyposażenia najwyższej klasy. Ergonomiczne biurko pozwoli Ci przyjąć postawę ciała zdrową dla kręgosłupa, a nawet umożliwi szybkie przejście w tryb pracy na stojąco. Takie możliwości daje m.in. biurko elektryczne z regulacją wysokości. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w regulowany model przy kompletowaniu domowego stanowiska.

Czym jest biurko elektryczne?

Biurka elektryczne to nowoczesne elementy wyposażenia, które zostały wyposażone w zaawansowany mechanizm pozwalający w kilka sekund zmienić wysokość blatu. Ich konstrukcja nie różni się w dużej mierze od tradycyjnych modeli, choć po ich wyglądzie możesz poznać, że są to meble premium wykonane z najwyższej jakości komponentów. Tworzy je solidny stelaż wykonany z wysokogatunkowej stali oraz blat z litego drewna, płyty MDF lub płyty meblowej. Za sprawą obecności silnika elektrycznego (a nawet dwóch – w modelach premium) użytkownik może manewrować ustawieniami wysokości blatu poprzez obniżanie lub podwyższanie go na konkretną wysokość. W tym natomiast pomaga zintegrowany z mechanizmem panelem sterowania.

Jak urządzić ergonomiczne stanowisko?

Możliwość pracy z domu to dla wielu pracowników okazja do znalezienia lepiej płatnej pracy, która poprawi komfort życia. Zatrudnienie w trybie zdalnym wiąże się również z koniecznością organizacji ergonomicznego wyposażenia stanowiska. Zadbaj, aby codzienne wykonywanie obowiązki w zaciszu domowym nie przyczyniły się do spadku efektywności oraz wystąpienia dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Nie od dziś podkreśla się negatywny wpływ długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej przed ekranem monitora na zdrowie całego organizmu. Niewygodna postawa sprzyja pojawieniu się bólu szyi, karku i pleców, wadom postawy, osłabieniu mięśni, a nawet powoduje spadek koncentracji.

Modele biurek dostępne w popularnych sklepach meblowych zazwyczaj tworzone są według uniwersalnych wymiarów, przez co w wielu przypadkach nie są odpowiednie dla osób niskich i wysokich. Rozwiązaniem tego problemu jest biurko ergonomiczne z regulacją wysokości, które pozwoli Ci ustawić blat optymalnie podczas siedzenia oraz umożliwi przejść do pracy na stojąco w kilka chwil.

biurko elektryczne do pracy na stojąco

Zalety pracy na stojąco

Praca na stojąco pozwala organizmowi znaleźć się w naturalnej i niewymuszonej pozycji, a przy tym motywuje do wykonania działania, poprawia koncentrację i skupienie, co w efekcie przekłada się na wyniki. Dzieje się tak, ponieważ podczas pracy na stojąco następuje poprawa krążenia krwi, a wszystkie komórki w ciele są lepiej dotlenione. Robienie sobie przerw od siedzenia wzmocni Twoje ciało i pozwoli rozruszać układ kostno-stawowy, co minimalizuje ryzyko pojawienia się problemów z kręgosłupem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze ergonomicznego biurka?

Jeśli planujesz zainwestować w meble do domowego biura i zależy Ci na zachowaniu ergonomii pracy, zwróć również uwagę na jakość wykonania poszczególnych komponentów oraz – w przypadku biurek elektrycznych – obecność systemów bezpieczeństwa, zakres regulacji, a także maksymalny udźwig. Przykładowo biurka elektryczne Motiondesk zostały wyposażone w czujnik detekcji kolizji, który zabezpiecza mebel przed przypadkowym uszkodzeniem w czasie zmiany wysokości blatu, dzięki czemu użytkownik zyskuje gwarancję bezpiecznego korzystania z funkcjonalności w każdej sytuacji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ