W jakie funkcje mogą być wyposażone wideodomofony Orno?

0
280

Alternatywą dla tradycyjnych domofonów są urządzenia wyposażone w kamerę, które oprócz sygnału audio przekazują również sygnał wideo. To nowoczesne rozwiązanie zapewniające większą kontrolę nad tym, kto jest wpuszczany na teren posesji lub na klatkę schodową w domu wielorodzinnym. Podstawowy wideodomofon Orno składa się z panelu zewnętrznego, czyli tzw. kasety i z monitora. Urządzenia ze sobą współpracują i działają podobnie jak domofon.

Wideodomofony przewodowe

Podstawowe modele wideodomofonów Orno są urządzeniami przewodowymi, które wymagają połączenia panelu zewnętrznego z monitorem. Zasilanie oraz sygnał audio-wideo przesyłane są kablem. To rozwiązanie sprawdzone i wygodne w użytkowaniu, wymagające jednak przygotowania odpowiedniej instalacji teletechnicznej. Niewątpliwą zaletą połączenia kablowego jest jego duża odporność na zakłócenia i brak konieczności przeprowadzania skomplikowanego procesu konfiguracji sprzętu. Oczywiście przewodowy wideodomofon Orno może być wyposażony w panel zewnętrzny nie tylko z typowym szyfratorem (wpisanie kodu zwalnia zaczep i można otworzyć drzwi, bramę lub furtkę), ale także z funkcją otwierania zdalnego przy pomocy zakodowanej karty lub breloka.

Bezprzewodowe wideodomofony Orno

Dzięki powszechnej dostępności internetu na rynku pojawiła się zupełnie nowa klasa wideodomofonów. To urządzenia bezprzewodowe, które należy podłączyć do lokalnej sieci WiFi. Urządzenia podłączone do jednej sieci współpracują ze sobą bez konieczności ich fizycznego łączenia przy pomocy kabla. Oczywiście także w tym wariancie zarówno kaseta zewnętrzna, jak i monitor wymagają podłączenia do źródła zasilania. Kasetę, przy ograniczeniu funkcjonalności zestawu, można zasilać z baterii. Niewątpliwą zaletą bezprzewodowych wideodomofonów Orno jest możliwość podglądu obrazu nie tylko z poziomu monitora, ale także urządzenia mobilnego z dostępem do sieci i z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Obraz z kamery, z kasety, jest przesyłany bezpośrednio na monitor i aplikację. Naturalnie przesyłany jest również dźwięk. Co ważne, bezprzewodowy wideodomofon Orno w wersji WiFi pozwala nie tylko odbierać sygnał przez aplikację, ale także rejestrować obraz i dźwięk, zapisując dane na karcie SD lub w pamięci wewnętrznej smartfona.

Wszystkie wideodomofony Orno wyposażone są w funkcję przesyłu sygnału audio i wideo. Składają się z panelu zewnętrznego, który w dość prosty sposób można zintegrować z elektrozaczepem w drzwiach zewnętrznych, furtce lub bramie. Część wyposażona jest również w moduł WiFi, dzięki czemu sygnały można odbierać nie tylko przez monitor, ale także z poziomu aplikacji w smartfonie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ