Fotele wiszące do ogrodu lub pokoju

0
2319

W wielu wnętrzach, a także w przestrzeniach tarasów czy ogrodów coraz częściej pojawiają się fotele wiszące. To niezwykły pomysł na atrakcyjną i oryginalną stylistykę, a także szansa na stworzenie miejsca do odpoczynku w ciszy i spokoju. Same fotele wiszące to szereg różnych modeli, które przykuwają uwagę na przykład formą kuli, kokonu czy też sposobem montażu. W ofertach znaleźć można modele wolnostojące lub podwieszane.

Między fotelem a hamakiem

Modne fotele wiszące to opcja dla tych osób, które lubią we wnętrzach wprowadzać klimat właściwy wakacyjnemu relaksowi. Dlatego właśnie często się je porównuje do pokojowych hamaków. Sprawdzają się również wtedy, gdy nie mamy ogrodu, a chcielibyśmy zaznać odrobiny przyjemnego bujania. Przede wszystkim największą zaletą foteli wiszących jest to, że we wnętrzach można z nich korzystać przez cały rok.

Gdzie zamontować fotele wiszące?

Fotele wiszące sprawdzą się i w małych, i w większych pomieszczeniach. Bardzo często pojawiają się w pokojach dzieci, ale mogą być również elementem sypialni czy też salonu. Są świetnym miejscem do zabawy, a także klimatyczną przestrzenią relaksu w strefie multimediów czy też w pobliżu kominka. W takim fotelu wiszącym oglądanie telewizji czy też czytanie książki jest czystą przyjemnością. Najlepiej umieści go w takim miejscu, by nie odbijał się od ścian. Żeby miejsce było bezpieczne, musi być dedykowane tylko i wyłącznie fotelowi wiszącemu. Warto również zwrócić uwagę na to, co będzie znajdować się naprzeciw siedziska. Ten obraz powinien być przyjemny dla oka i dlatego widok z okna, kominek to doskonałe propozycje. Każdy model będzie miał swoją technikę montażu i niezbędne elementy, które trzeba wykorzystać takie jak liny, hak, sprężyny i większe kołki rozporowe. Siedzenie musi być bezpieczne i warto nie zapominać o maksymalnym obciążeniu, które oscyluje średnio w granicach 100-120 kg.

Wiele foteli wiszących pojawia się również w opcji wolnostojącej. Dzięki temu w tej wersji są mobilne i nie wymagają przymocowania do sufitu. Całość opiera się na stelażu, który w prosty sposób można przenieść na przykład na taras czy balkon. Najczęściej do produkcji fotele wiszących stosuje się wiklinę, rattan czy tworzywa sztuczne. W tej ostatniej grupie znajduje się niezwykle popularny ostatnio technorattan lub rattan syntetyczny. To materiał odporny na wilgoć, zmienne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV. Dlatego właśnie sprawdza się również na zewnątrz. Im lepszy materiał, tym dłużej nam posłuży.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ