Jak zabezpieczyć dom przed niechcianymi gośćmi?

0
1975

Odpowiednie zabezpieczenie domu pozwoli zachować spokój i pewność, że nikt nieproszony nie będzie niepokoił domowników. W tym celu doskonale sprawdzą się domofony, które pozwolą sprawdzić, kto czeka pod drzwiami, zanim zdecydujemy się wpuścić go do środka. Taka forma zabezpieczenia pozwala wykluczyć, że jakaś podejrzana osoba zostanie wpuszczona np. na klatkę schodową. Domofony są rozwiązaniami najczęściej stosowanymi właśnie w blokach, jednak obecnie coraz częściej się zdarza, że można je spotkać także w domach jednorodzinnych, montowanych przed bramą lub furtką posesji.

Jaki domofon kupić do domu?

Technologia pozwoliła na rozwinięcie się także domofonów. Mnogość opcji, jakie oferują oraz duży wybór nie tylko pomiędzy poszczególnymi modelami, ale także producentami, może przyprawić o zawrót głowy nawet tych, którzy już wcześniej stanęli przed koniecznością wyboru odpowiedniego urządzenia. Na co warto zwracać szczególną uwagę i czym kierować się przy wyborze domofonu, spełniającego wszystkie nasze potrzeby?

Domofony analogowe

To chyba najbardziej klasyczna i rozpoznawalna wersja urządzenia tego typu. Montowana już w dosyć starych blokach, jako forma zweryfikowania gościa. Urządzenie montowane wewnątrz domu wygląda podobnie do telefonu stacjonarnego – zwyczajowo ma słuchawkę, która pozwala na komunikację głosową zarówno odwiedzającego, jak i domownika. Kilka przycisków, które osadzone są w intuicyjnych miejscach, pozwala szybko przyswoić obsługę urządzenia nawet laikom, którzy nigdy dotąd nie mieli z nimi styczności. Ich główną zaletą jest prosty montaż oraz niska cena.

Domofony cyfrowe

Domofony cyfrowe są o krok dalej i pozwalają na montowanie zdecydowanie bardziej skomplikowanych konstrukcji, opartych na bazie mikroprocesorów. Urządzenia tego typu pozwalają na zdecydowanie bardziej zaawansowaną personalizację, posiadają wyświetlacz, który jest w stanie pokazać o kilka informacji więcej niż jego klasyczny analogowy odpowiednik.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ