Fotowoltaika – czy otrzymam dofinansowanie?

0
912

Myślisz o zainstalowaniu fotowoltaiki w swoim domu, ale uważasz, że to drogi zakup? Chciałbyś żeby część pieniędzy pochodziła z dofinansowania? Czy istnieje w ogóle dofinansowanie do fotowoltaiki? Przeczytaj artykuł poniżej i sam się przekonaj!

Dofinansowania do fotowoltaiki

Jeśli planujesz budowę instalacji fotowoltaicznej na własnej działce możesz starać się o dofinansowania na tę inwestycję. Istnieje kilka programów i możliwości na pozyskanie pieniędzy od rządu. Najciekawszą z opcji jest program „Mój Prąd 3.0”, który ma na celu zwiększenie pozyskiwania energii OZE w przeciętnym polskim gospodarstwie. Rząd ma na celu zmniejszenie wytwarzania dwutlenku węgla oraz zwiększenie produkcji energii elektrycznej z energii słonecznej o 15%. Możesz zakwalifikować się do programu jeżeli mieszkasz w domu jednorodzinnym i Twój dach jest miejscem łatwo dostępnym i można na nim ustawić panele słoneczne. Dofinansowanie w poprzednich latach wynosiło 5 tysięcy złotych na montaż oraz potrzebne elementy instalacji, w ramach programu „Mój Prąd 3.0” dofinansowanie fotowoltaiki jest nieokreślone dokładnie, wiadomo jednak, że jego wartość będzie zależna od wielkości całej instalacji. Poprzednie edycje programu pozwalały na złożenie wniosku o dofinansowanie dopiero po zakończeniu instalacji fotowoltaiki. Ponadto osoba, która otrzymała datek musiała używać instalacji przez najbliższe 3 lata. Główne zasady przyznawania dofinansowań w ramach nowego programu nie zostaną zbyt zmienione, są jednak pewne rzeczy, które zostały dodane. Między innymi dotacja obejmie teraz również ładowarki do samochodów elektrycznych. Ma to na celu zaciekawić więcej osób i zachęcić je do OZE.

Program „Mój Prąd 3.0” oznacza oszczędności nie tylko dla konsumentów, ale również dla całej branży energetycznej w Polsce. Śmiało można pokazać, że emisja dwutlenku węgla znacznie zmniejszyła się po zainwestowaniu w fotowoltaikę – to aż 500 tysięcy ton mniej dwutlenku węgla rocznie!

Sam widzisz, instalacja fotowoltaiki jest bardzo opłacalna, ekologiczna i objęta szeregiem dofinansowań. Jeśli jeszcze nie przekonałeś się do inwestycji to skorzystać z dodatkowych źródeł informacji i utwierdź się w decyzji o instalacji fotowoltaiki w swoim domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ