Garaż – z dodatkowym zadaszeniem czy bez?

0
2765

Kwestia tego, czy warto mieć garaż, czy też nie jest już niewątpliwie szeroko omówiona – i każdy chyba rozumie, iż jego posiadanie jest absolutnie niezbędne, ażeby zachować jakiś pojazd w dobrym stanie. Ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi to jednak nie wszystko. Garaż może bowiem – szczególnie na działce, która nie znajduje się przy domu mieszkalnym – pełnić i inne funkcje. Jak powinien wyglądać? Czy lepiej wybrać ten z zadaszeniem, czy jest to zbędne?

Garaż – przy domu czy daleko od niego?

Wszystko zależy od tego, czy garaż znajduje się przy domu mieszkalnym, czy też ma zostać ustawiony w oddaleniu od niego, na przykład w ogródku działkowym. Druga kwestia, która odnosi się do tego pierwszego przypadku, to wygląd domu. Warto wyjaśnić o co dokładniej chodzi – otóż, w ogrodzie spędza się czas na wolnym powietrzu, ale czasem, na przykład gdy pada, chcemy pozostać na zewnątrz bez konieczności zmoknięcia. Stąd przeróżne zadaszenia, pod którymi się chronimy. Jeśli przy domu zbudowana jest altana, dodatkowe zadaszenie nie jest konieczne przy garażu. Chyba, że mamy dwa samochody, albo też na wszelki wypadek chcemy mieć takie zadaszenie dla auta ewentualnych gości. Jeśli przy domu znajduje się wiata, oczywiście nie jest to już argument.

Podobnie jest w przypadku ogródków i działek, które nie znajdują się przy domu mieszkalnym. Można się zdecydować albo na domek ogrodowy z dość dużą wiatą, by stawiać tam pojazd, albo na garaż z zadaszeniem, pod którym można spokojnie usiąść i albo schronić się przed mocnym słońcem, albo przed deszczem, by na przykład spokojnie dalej palić grilla.

Zadaszenia różnego typu

Garaże mogą mieć różną wielkość i być wykonane z różnych tworzyw. Nie jest to żadnym przeciwwskazaniem do umieszczenia na nich zadaszenia. Oczywiście, mowa tu o tym dodatkowym, z boku. Mnóstwo osób decyduje się obecnie na garaż blaszany – na przykład od firmy CGT. Garaż blaszany tej firmy może mieć zadaszenie od 3×5 metrów aż do 6×5 metrów, przy czym tworzone są także wersje niestandardowe, na specjalne zamówienie. Warto wiedzieć, że zadaszenia są zawsze dobierane do reszty projektu – mogą być płaską płytą, albo być spadziste, czy nawet mieć kształt trójkąta.

Podsumowując, z pewnością warto zainwestować w garaż blaszany (czy każdy inny) z zadaszeniem. Zawsze do czegoś się przydaje i przed czymś chroni. Jego wielkość zależy już jednak od indywidualnych potrzeb i przeznaczenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ