Czy warto (i w jaki sposób) dbać o kostkę brukową?

0
2338

Kostka brukowa stała się popularnym materiałem, przy finalnym wykańczaniu domu i jego podwórza. Każdego już stać na nią, jest dostępna praktycznie od ręki, a na rynku dostępne są różne kształty, kolory i wielkości tego materiału. To sprawia, że kuszący kruszec coraz częściej zdobi podjazdy do garażu w niejednym domu na nowych osiedlach. Jednak, czy wystarczy tylko położyć kostkę i niczym więcej już się nie martwić? Jak to wygląda w praktyce?

Każde trendy w budownictwie przechodzą przez pewne zmiany – dotyczy to zarówno kształtu samych domów, jak i materiałów, z jakich korzystamy przy ich stawianiu czy wykończeniu. Choć zdecydowana większość z nich była dostępna nawet 20 lat wstecz, to ich cena była tak zaporowa, że stać na nie było nielicznych. Na szczęście wszystko się zmienia, materiały są dostępniejsze, tańsze i co więcej – mamy decydowanie obszerniejszy wybór w ich kształcie czy kolorze! Stąd pożądana niegdyś kostka brukowa, staje się teraz popularna i wszechobecna – jest to oczywiście zmiana na plus.

Dbać czy nie dbać o kostkę?

Przy układaniu kostki, ekipa budowlana zajmuje się jej impregnacją, dokładnym oczyszczeniem. Jednak jak to wygląda później? Czy wystarczy, że deszcz zmyje ślady opon czy brud, który postał w niewyjaśnionych okolicznościach? Naturalnie, można wybrać tę drogę, jednak nie zalecamy. Dlaczego? Zapytaliśmy sprzedawcę chemii do kamienia i impregnatów do kostki brukowej.

„Oczywiście, wiele osób uważa, że skoro raz się zaimpregnowało kostkę, zaraz po jej ułożeniu, to jesteśmy zwolnieni z tego obowiązku. Jest to nieprawda! Przecież co rok czyścimy elewację, malujemy elementy drewniane w ogrodzie, to dlaczego omijamy takim szerokim łukiem kostkę brukową? Ona też chce być zadbana, dopieszczona, a z odpowiednią chemią możemy długo cieszyć się pięknym wyglądem i jej jakością. Zabrudzenia, wylany olej silnikowy – takie uszkodzenia dają trwały ślad na tym materiale, którego później niestety nie usuniemy.” – przekonuje sprzedawca ze sklepu VBV Sweden.

Korzystając z ich oferty, możemy dobrać różnorodne materiały do dbania o kostkę brukową, jej czyszczenie i impregnację. Warto chociaż raz na rok skorzystać z środków, które oferują, aby cieszyć się pięknym wyglądem podjazdu i jego jakością przez lata! Dlatego jeżeli masz przed domem piękny i kolory wzór z kostki brukowej, koniecznie sprawdź, jak możesz o nią zadbać!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ