Idealna lampa wisząca – jak wybrać najlepszą?

0
2714

Lamp wiszące to najbardziej popularny i najczęściej spotykany rodzaj lampy. Znajdziemy ją w niemalże każdym salonie czy kuchni, a także w sypialniach czy a korytarzach. Jak jednak wybrać idealną lampę wiszącą? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Wiele osób popełnia kilka poważnych błędów przy wyborze lampy wiszącej. Chociaż może wydawać się, że znalezienie tej perfekcyjnej jest bardzo proste, ponieważ na rynku znajdziemy wiele modeli, to jednak musimy pamiętać o kilku kluczowych sprawach.

1. Wielkość lampy wiszącej

Zacznijmy od wielkości lampy wiszącej. Powinna ona korespondować z wielkością pomieszczenia, ponieważ wtedy, gdy lampa będzie za duża w stosunku do jego metrażu, może przytłoczyć wnętrze, natomiast wtedy, gdy będzie za mała, może zagubić się w aranżacji i nie dawać wystarczającego natężenia światła.

2. Styl lampy wiszącej

Wygląd lampy powinien pasować do aranżacji wnętrza. Gdy urządzone jest ono w stylu tradycyjnym, wybierajmy lampy wpisujące się w taki styl, na przykład z kutymi elementami, florystycznymi detalami, kloszami z mlecznego szkła. Z kolei do wnętrz nowoczesnych wybierajmy lampy w innym stylu – prostsze, w geometrycznych formach, wykonane z kryształu czy z chromowanego metalu.

3. Liczba punktów świetlnych lampy wiszącej

Nie musimy kupować ogromnego żyrandola, aby dobrze oświetlić wnętrze – wszystko zależy od konstrukcji lampy oraz od wybranej żarówki. Nawet lampą z jednym źródłem światła możemy dobrze oświetlić wnętrze – powinna mieć ona jednak jasny klosz i dobrze rozprowadzać światło po całym wnętrzu. Warto sprawdzić lampy Massive, które świetnie sprawdzają się w tej roli.

4. Długość kabla lamp wiszącej

Długość kabla, na którym zawieszony jest klosz lampy, jest związana z tym, gdzie będziemy chcieli ją zawiesić. Gdy lampa ma znaleźć się nad blatem stołu, najlepiej, aby miała dłuższy kabel.

5. Materiały wykorzystane do produkcji lampy wiszącej

Wpływają na jej wygląd, wytrzymałość oraz na sposób czyszczenia. Uważajmy na lampy z kloszami materiałowymi oraz z tworzywa i papieru – mogą się szybciej zniszczyć i odbarwić w promieniach słońca.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ