Zalety domów bez działki

0
2249

Domy bez działki to dzisiaj coraz bardziej popularny temat. Jest to całkowicie zrozumiałe. W końcu każdy z nas ma ochotę na własne mieszkanie i nie chce w tym celu brać kredytu na wiele lat wprzód. A zatem jakie są zalety domów bez działki?

1) Niska cena domów bez działki

Właśnie przede wszystkim ich główną zaletą jest bardzo niska cena. Taki domek średnio kosztuje mniej więcej do 30 – 40 tysięcy. Jest to ogromna oszczędność w porównaniu do kosztów zakupu mieszkania. Czym się charakteryzuje taki domek?

Otóż są one wykonane najczęściej z lekkich materiałów, które jednakże bardzo dobrze izolują. Ponadto te domki są małe – często wewnątrz zajmują tyle miejsca, ile mniej więcej duża kawalerka. Niektórzy podają tę małą powierzchnię jako wadę, niemniej jednak warto pamiętać, że na początku swojej drogi wcale nie potrzebujemy ogromnego domu.

2) Możliwość uniknięcia kredytów

Pamiętajmy także, że niska cena tych domków pozwala nam uniknąć kredytów. Domki bez działki charakteryzują się tym właśnie, że nie potrzebna jest tutaj działka. Możemy wynająć dowolny kawałek ziemi i wybudować tam nasz domek. Co więcej – nie musimy mieć pozwolenia na taką budowę.

Jak zatem widać, koszty są naprawdę niskie. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że takie domy bez działki to doskonały sposób na start w dorosłość. Spokojnie nadają się także dla osób zakładających rodzinę – przecież na początku i tak nasze dziecko śpi z nami, a ile przez ten cały czas zaoszczędzimy!

3) Mobilność

Warto jeszcze wspomnieć o mobilności tych domów bez działki. Tu jednakże należy oddzielić je najpierw na dwa odrębne typy. Otóż pierwszy typ to domy bez działki przypominające nieco przyczepę campingową. Mają one specjalne koła i w zasadzie możemy je łatwo przewieźć w dowolne miejsce.

Drugi zaś typ domów bez działki to zwykłe proste domki, które jednakże są bardzo proste w montażu i w demontażu. W efekcie, jeśli często zmieniamy pracę, miasto itd., to spokojnie możemy zainwestować w domy bez działki. Wówczas nie będziemy musieli za każdym razem tracić wielu pieniędzy na wynajęcie mieszkania itd. Pamiętajmy przy tym, że choć te domki są bardzo łatwe w montażu i demontażu, to wcale nie oznacza to, że są mało stabilne i niewytrzymałe. Wręcz przeciwnie – zapewniają ciepło i w naszych warunkach atmosferycznych sprawdzają się dobrze.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HOGER

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ