Ile papieru toaletowego zużywasz? Na pewno za dużo!

0
2039
Ile papieru toaletowego zużywasz

Zużycie papieru toaletowego zawsze wywołuje kontrowersyjne dyskusje w sieci. Jaki papier wybierasz? Czy zwracasz uwagę na aspekty ekologii? Jak zmniejszyć zużycie papieru toaletowego? Na te pytania odpowiedzi szukają tysiące internautów. Z drugiej zaś strony papier toaletowy jest na tyle obowiązkowym elementem wyposażeniem toalety, że ogrom ludzi nawet nie zastanawia się nad kwestiami jego stosowania.

Listki w rolce papieru

Czy wiesz, że przeciętny konsument, który nabywa papier toaletowy, najpierw zwraca uwagę na jego cenę, dopiero później na pozostałe walory? Czynnikiem, który decyduje o zakupie, jest także wielkość rolki, ale zawsze w zestawieniu z kosztem nabycia. Co ciekawe, niektórzy producenci nawijają papier toaletowy w rolce bardzo luźno, przez co ten optycznie staje się większy. Nabywać można też oczywiście maxi papier toaletowy. Duże role sprawdzają się w toaletach użyteczności publicznej.

Ciekawi Cię, ile listów papieru toaletowego nawija się przeciętnie na rolkę? Na tej o przeciętnej wielkości znajduje się 200 listków, ale są i takie rolki, na których znajduje się nawet 1000 listków. Jednocześnie warto zaznaczyć, że użytkownik papieru toaletowego jednorazowo zużywa go więcej, kiedy rolka jest duża albo dopiero co napoczęta, aniżeli wtedy gdy na rolce znajduje się już mało listków. Statystycznie, jednorazowe zużycie papieru toaletowego podczas wizyty w toalecie, to 5-6 listków.

Zużycie papieru toaletowego

Statystyczny człowiek zużywa nawet 80 rolek papieru toaletowego w ciągu roku. Eksperci potwierdzają, że ta ilość mogłaby spokojnie zostać zmniejszona nawet o połowę, gdyby użytkownicy podeszli do tematu rozsądnie. Ogrom papieru po prostu jest marnowana albo używana bezpodstawnie. Jedna rolka służy w przeciętnym gospodarstwie domowym średnio 2,5 dnia.

Weźmy pod uwagę, że papier toaletowy w Polsce nie zalicza się do dóbr luksusowych, nie charakteryzuje się też wygórowaną ceną. Jest raczej produktem niezbędnym, tym pierwszej potrzeby, a koszty jego nabycia są wręcz niezauważalne, patrząc na finalne wydatki na zakupy w skali miesiąca. Właśnie dlatego nie wszyscy zastanawiają się nad ilością jego zużycia, a tym bardziej nam metodami, dzięki którym udaje się generować w tym zakresie spore oszczędności. Odmiennym przykładem może być Wielka Brytania, gdzie papier toaletowy kosztuje nawet dwa razy więcej, aniżeli u nas, co skutecznie odstrasza przed jego częstym kupowaniem.

Jeśli chcesz zmniejszyć zużycie papieru toaletowego w swoim domu, zacznij zmieniać swoje nawyki. Z pomocą przyjdzie dostępny w sieci kalkulator zużycia papieru toaletowego. Pamiętaj, że rzadsze zakupy tego elementu środka higienicznego, to nie tylko oszczędności finansowe, ale przede wszystkim dbanie o środowisko. Ten błahy z pozoru temat powinien stać się poważnym motywem rozmów pomiędzy wszystkimi domownikami w gospodarstwie domowym.

[Głosów:6    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ