Jak naprawiać elementy drewniane?

0
1533
Jak naprawiać elementy drewniane

Elementy drewniane pojawiają się we wnętrzach w każdym stylu – podłogi, schody czy balustrady często są wykonane właśnie z drewna. Mimo, że drewno charakteryzuje się dość dużą trwałością, wykonane z niego przedmioty i elementy z czasem ulegają zużyciu lub zniszczeniu. Dlatego ważna jest odpowiednia konserwacja i ewentualne naprawy. Podpowiadamy, jak dbać o elementy z drewna, by jak najdłużej zachowały pełną funkcjonalność.

Dbanie o elementy drewniane – podstawowe zasady

Najważniejsze jest pilnowanie odpowiednich warunków przechowywania i użytkowania elementów z drewna. Z tego powodu przede wszystkim nie powinniśmy ich narażać na niekorzystne warunki, takie jak zbytnia wilgotność czy gwałtowne zmiany temperatur. Warto też zabezpieczać elementy z drewna przed tarciem i zanieczyszczeniem. Pomagają w tym odpowiednie impregnaty i preparaty do pielęgnacji, dzięki którym można zadbać o utrzymanie właściwej wilgotności i chronić elementy drewniane przed trwałym pobrudzeniem. Często powierzchnię dodatkowo zabezpiecza się lakierem, ale jeżeli zależy nam na uniknięciu specyficznego połysku, można posłużyć się także olejem lub lakierobejcą. Ważne jest też pilnowanie, by dostosować zabezpieczenia do warunków – na przykład meble ogrodowe wymagają innego zabezpieczenia, niż balustrady czy schody.

Elementy drewniane na zamówienie – sposób na oszczędność

Zaleta drewna jest jego łatwa obróbka. Dlatego istnieje wielu producentów elementów drewnianych, którzy na zamówienie wykonają duplikat uszkodzonej części mebla lub wykonają całą, nową konstrukcję. Jedną z takich firm jest https://stolmar.co.pl. Jeżeli mamy do naprawy mebel czy schody, warto skorzystać z możliwości wymiany samych elementów drewnianych. Pozwoli to na znaczne oszczędności – wymiana pojedynczego elementu zawsze jest tańsza, niż całego mebla czy schodów. Warto jednak zlecić takie zadanie stolarzowi, który dobierze odpowiedni rodzaj drewna, właściwie je obrobi i wykończy – wtedy będziemy mieć gwarancję bezpiecznego użytkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ