Ozdobne ramki na zdjęcia – sposób na wyróżnienie najważniejszych fotografii

0
1442
Ozdobne ramki na zdjęcia

Chyba nie ma osób, które nigdy nie wykonują zdjęć. Większość ze współcześnie robionych fotografii na zawsze pozostaje w pamięci aparatu, część trafia na portale społecznościowe, a tylko niektóre przybierają postać fizycznego wydruku. Te, które trafiają na honorowe miejsce na ścianie zasługują na szczególne wyróżnienie – z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup ozdobnych ramek. Jakie są najciekawsze rodzaje takich oprawek?

Szklane ramki ozdobne – do zdjęć z najważniejszych momentów życia

Dość subtelnym, a przy tym efektownym sposobem na wyróżnienie ważnych zdjęć są ramki szklane. Często jest to gładka tafla szkła, której brzegi są grawerowane lub barwione. Takie ozdobne ramki szczególnie dobrze komponują się z nowoczesnymi, profesjonalnie wykonanymi zdjęciami. Dzięki dość minimalistycznemu projektowi nie zaburzają kompozycji zdjęcia, mimo to skutecznie zwracają na nie uwagę. Ich drobną wadą jest stosunkowo duża waga – nie powinno to jednak stanowić dużego problemu.

Ozdobne ramki z kryształkami

W przypadku amatorskich zdjęć z wakacji często ważniejsza jest tematyka zdjęcia, niż kompozycja. Dlatego oprawiając takie zdjęcia można pokusić się o obficie zdobione ramki z kryształkami i innymi dekoracjami. Wiele osób postanawia oprawić w ten sposób swoje zdjęcia z wakacji lub fotografie dzieci.

Jak dobierać ramki ozdobne do zdjęć?

Jeżeli planujemy w szczególny sposób oprawić swoje fotografie, warto poszukać w sklepach oferujących duży wybór, np. https://oprawiamy.pl/c134,ramki-ozdobne. Warto starać się dobierać ramki ozdobne w ten sposób, by podkreślały charakter zdjęcia lub komponowały się z jego kompozycją lub kolorystyką. Spore znaczenie ma też materiał wykonania ozdobnych ramek – do zdjęć retro lepiej pasują te wykonane z drewna lub materiałów w ciepłych kolorach, z kolei zdjęcia w klimacie industrialnym czy po prostu nowoczesne dobrze wyglądają w chłodnych oprawach – szkle, stali czy aluminium. Zdjęcia ślubne często są dla nas szczególnie istotne – dlatego wiele osób decyduje się oprawić je w ozdobne ramki z kryształkami lub perełkami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ