Jak poradzić sobie z osadzającym się kamieniem w łazience

0
1931

Osadzanie się kamienia w łazience to rzecz bardzo powszechna i jednocześnie uciążliwa. Jeśli nie zareaguje się w porę, kamień może stać się bardzo trudny do usunięcia lub konieczna będzie wymiana elementu, który pokrył.

Preparaty do usuwania kamienia

Bez specjalnych środków chemicznych może się nie udać. Wiele osób korzystna z domowych metod, jednak w przypadku wysokiej jakości wyposażenia w łazience może dojść do naruszenia ich stanu przez silną reakcję powierzchni z roztworem. W przypadku preparatów również należy być ostrożnym i wybierać tylko te wysokiej jakości. Niezwykle ważny jest także sposób czyszczenia łazienki. Niestety wiele osób intensywnie szoruje miejsce, w którym powstał kamień stosując do tego ostre gąbki lub co gorsza druciaki. To bardzo duży błąd, ponieważ w ten sposób można zedrzeć wierzchnią powłokę i tym samym zniszczyć element.

Narzędzia, które mogą się przydać

Dla czyszczenia baterii najlepiej stosować delikatną gąbkę, by nie porysować jej powierzchni. W przypadku kamienia osadzającego się na kabinie prysznicowej zakupienie akcesoriów z leifheitsklep.pl będzie skutkowało nie tylko łatwiejszym myciem, ale także dokładniejszym. Maksimum wygody zapewnia odkurzacz do szyb, którym bez wysiłku wyczyścić można kamień osadzający się wewnątrz kabiny, ale nie tylko, ponieważ świetnie sprawdzi się również w przypadku płytek, luster oraz przede wszystkim okien.

Zapobieganie powstawaniu kamieniami

Kamień w łazience tworzy się przez wilgoć i wodę, dlatego aby mu przeciwdziałać, należy w miarę możliwości usuwać jej zaleganie wokół elementów znajdujących się w łazience. Szczególnie przy bateriach oraz na ścianach kabiny prysznicowej, gdzie w ściąganiu nadmiaru wody pomoże specjalna ściągaczka. Pomocne będzie także regularne czyszczenie nawierzchni przy użyciu preparatów zwalczających kamień i rdzę. Dzięki temu nie dopuści się do powstania zabrudzeń i kamienia o dużych rozmiarach, które trudno będzie usunąć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ