Jak przygotować się do przeprowadzki

0
3039
Jak przygotować się do przeprowadzki

Zmiana miejsca zamieszkania to niezwykle emocjonujący okres w życiu. Jest także bardzo stresujący. Dlatego większość z nas nie lubi przeprowadzek. Jednak można je oswoić jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy. Sprawdź jak sprawić, by przeprowadzka nie była koszmarem śniącym się po nocą jeszcze długo po jej zakończeniu.

Szczególnie przeprowadzka do innego miasta wymaga planowania. Dużych mebli nie da się przewieźć zwykłym osobowym samochodem, dlatego tego typu zmiany wymagają zorganizowanej logistyki. Nie jesteśmy świadomi tego ile rzeczy mamy, dopóki nie trzeba ich wszystkich spakować.

Od czego zacząć przygotowanie do przeprowadzki

Przygotowania do przeprowadzki warto zacząć od rozplanowania całej operacji. Dobrze jest tak ogromną zmianę rozpisać na etapy, które pomogą nam nie zapomnieć o wszystkich ważnych rzeczach. Pierwszą pozycją na liście zadań do zrobienia powinny być porządki. Można je rozpocząć nawet kilka tygodni przed planowaną zmianą. Warto podejść do tego bez sentymentów i zacząć od wyrzucania sprzętów. Jeżeli nie naprawiliśmy do tej pory niedziałających urządzeń, to na pewno nie zrobimy tego w nowym miejscu. Kilka tygodni zapasu to idealny czas by zaplanować wizytę w punkcie utylizacji elektrośmieci. Kolejną kategorią są rzeczy, których od dawna nie używamy. Chcąc zacząć życie w nowym mieście bez bagażu niepotrzebnych sprzętów, warto te z których nie korzystamy oddać osobom, które bardziej będą ich potrzebowały. Jeżeli mamy wystarczająco dużo czasu warto pomyśleć o sprzedaży nieużywanych urządzeń. W ten sposób nie tylko odgracimy stare mieszkanie, ale też zyskamy środki na wyposażenie nowego.

Gdy już wiemy, że w naszym mieszkaniu nie ma niczego zbędnego możemy pomyśleć o pakowaniu dobytku. Osoby, które mają dużo delikatnych rzeczy takich jak porcelana lub szkło, ale także sprzęt elektroniczny, który nie posiada już oryginalnych opakowań można zapakować w pudełka kartonowe. Producenci tacy jak Pako Bud oferują opakowania z wykonane z trzech lub pięciu warstw, które dzięki swojej wytrzymałości gwarantują bezpieczeństwo transportowanych rzeczy. Inwestując w opakowania tekturowe warto wybrać te bardziej wytrzymałe, ponieważ mogą posłużyć nam jeszcze długo po przeprowadzce do przechowywania na przykład odzieży na następny sezon. Dzięki temu nie będą to pieniądze przeznaczone na pudełka, które zniszczą się w transporcie.

Gdy mamy już opakowania tekturowe możemy zacząć wkładać do nich rzeczy. Ważne jest to by zachować spójny system segregacji przedmiotów, bo jeśli będą rozrzucone po wielu kartonach, to znalezienie czegokolwiek będzie trwać wieki. Pakując rzeczy warto robić to pokojami. Przy czym pamiętajmy by do jednego pudła wkładać rzeczy wykonane z jednego rodzaju materiału. Więc jeden karton przeznaczamy na porcelanę i nie wkładamy do niego niczego innego. Pamiętamy o owinięciu jej gazetami lub ręcznikami papierowymi. Do innego pudełka wkładamy tylko szkło i tak dalej.

Zaczynając pakowanie na kilka tygodni przed wyjazdem warto zacząć od rzeczy, których już nie będziemy używać: ubrań, książek, sprzętu elektronicznego, aby nie musieć szukać w pudłach potrzebnych rzeczy kilka dni przed przeprowadzką. Do transportu pościeli idealnie nadają się worki próżniowe, z których odsysamy powietrze za pomocą odkurzacza. W ten sposób worek kilkakrotnie redukuje swoją objętość. To samo można zrobić z grubymi, puchowymi kurtkami i odzieżą narciarską.

Każda przeprowadzka to ogromna zmiana w życiu. Jednak dzięki odpowiedniej organizacji nie musi być traumą, której nie będziemy potrafili zapomnieć przez lata. Używając solidnych pudeł takich jak Pako Bud zabezpieczymy cenne rzeczy przed zniszczeniem w transporcie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ