Pozbądź się zabrudzeń z pomocą miotełki do kurzu!

0
4474
Pozbądź się zabrudzeń z pomocą miotełki do kurzu!

Usuwanie kurzu i nieczystości jest bardzo uciążliwe i czasochłonne. Aby nieco ułatwić sobie to zadanie każda pani domu szuka pomocników wśród akcesoriów, takich jak miotełka do kurzu, ściereczka, szczotka czy polecany przez inne gospodynie preparat czyszczący. Mimo to, niekiedy kurz wygrywa z nami walkę o czyste mieszkanie. Wtedy przychodzi czas na podjęcie stanowczych kroków i nieco bardziej zorganizowanych działań.

Jak miotełka do kurzu pomaga w codziennych porządkach?

Każdy, kto choć raz sprzątał mieszkanie czy swój własny pokój przekonał się, że nowoczesne akcesoria mogą znacznie ułatwić te niełatwe obowiązki domowe. Zwłaszcza jeśli w pomieszczeniu znajduje się wiele delikatnych przedmiotów, których nie można wyczyścić za pomocą wilgotnej szmatki lub specjalnych płynów i pianek. Wtedy nawet niedoświadczona osoba sięgnie po miotełkę do kurzu (zobacz produkty na http://spontex.pl/duster-miotelka-do-kurzu) i z jej pomocą usunie wszelkie zabrudzenia, nie niszcząc wrażliwych materiałów. Ten niewielki przyrząd idealnie nadaje się do czyszczenia i pielęgnowania powierzchni papierowych, drewnianych, szklanych i metalowych. Dzięki niej dokładnie można wyczyścić m.in. abażury czy klosze żyrandoli, szkatułki na drobiazgi oraz żaluzje, rolety i plisy. Elastyczna miotełka dotrze w najgłębsze i trudno dostępne zakamarki, w których dość szybko gromadzi się kurz, o którym zazwyczaj wiele osób zapomina.

Miotełka do kurzu w domu alergika

Dokładne czyszczenie mieszkania czy domu to wyzwanie dla każdego gospodarza. Wyzwanie to zmienia się jednak w obowiązek, kiedy mamy pod swoim dachem alergika uczulonego na kurz, pyłki czy sierść zwierząt domowych. Wtedy do pozbycia się tych alergenów warto użyć miotełki do kurzu, która dokładnie oczyści meble, sprzęt elektroniczny, ramki na zdjęcia oraz liczne dodatki do wyposażenia wnętrz. To właśnie na tych niewielkich przedmiotach osadza się najwięcej kurzu, który po kilku dniach może wywołać silne reakcje alergiczne u wrażliwych osób. Oprócz codziennego ścierania kurzu, trzeba pamiętać również o regularnym i dokładnym odkurzaniu podłóg oraz praniu materacy i tapicerowanych mebli. W nich również mogą czaić się niebezpieczne dla zdrowia resztki kurzu i roztocza. Kontakt z tymi ostatnimi może wywołać katar, trądzik, podrażnienie skóry, a nawet alergiczne zapalenie zatok czy astmę.

Nawet wieloletnia praktyka, wypracowane techniki i indywidualny plan sprzątania mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Wtedy nie należy porzucać marzeń o pięknym i czystym wnętrzu, lecz sięgnąć po najnowsze rozwiązania w dziedzinie sprzątania. Z nimi nawet nielubiane codzienne obowiązki staną się przyjemniejsze i mniej czasochłonne.

[Głosów:6    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ