Jak skutecznie oczyścić powietrze — ozonator powietrza w domu

0
406
ozonator powietrza w domu

Chcesz pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, bakterii i wirusów? Zainwestuj w nowoczesny ozonator powietrza! Sprawdź, czym jest to urządzenie i na co zwracać uwagę przy jego zakupie. Z tego artykułu dowiesz się, w jakich miejscach szczególnie przydaje się dezynfekcja przy wykorzystaniu ozonu.

Generator ozonu

Ozonowanie jest bardzo prostym sposobem na przeprowadzenie dezynfekcji. Ozonator to urządzenie, które wypełnia powietrze skondensowanym ozonem. Emitowane przez nie elektrody wzbogacają tlen atmosferyczny o dodatkową cząstkę, dzięki czemu nieco zmieniają jego właściwości. Cały proces jest bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Należy jedynie przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz wskazań producenta sprzętu. Przede wszystkim poziom nasycenia ozonem musi być dobrany odpowiednio do wielkości pomieszczenia. Nieco inne rozwiązania stosuje się w halach przemysłowych, a inne w prywatnych domach.

Gdzie można wykonać ozonowanie?

Tak naprawdę generator ozonu sprawdzi się w wielu różnych miejscach, przez co zyskuje coraz większą popularność. Może zostać wykorzystany do oczyszczenia powietrza w:

  • hotelu, ośrodku wypoczynkowym, apartamencie przeznaczonym na wynajem,
  • mieszkaniu po osobie zmarłej,
  • przestrzeni biurowej i placówce medycznej,
  • warunkach przemysłowych i na magazynie,
  • samochodzie, autobusie i środkach komunikacji miejskiej.

Przed rozpoczęciem dezynfekcji trzeba sprawdzić parametry ustawienia sprzętu. Najlepsze urządzenia posiadają szeroki zakres regulacji oraz można zabezpieczyć je przed nieautoryzowanym włączeniem. System sterowania jest prosty w obsłudze, a widoczne na wyświetlaczu ustawienia potwierdzane są sygnałem dźwiękowym.

Efekty dezynfekcji

Nasycenie powietrza ozonem skutecznie oczyszcza je z bakterii, wirusów i alergenów. To doskonałe rozwiązanie na przykład dla alergików, którzy chcą ograniczyć kontakt z roztoczami i pyłkami powodującymi u nich wysypkę, kaszel, katar lub łzawienie oczu. Dezynfekcja jest również sprawdzoną metodą na ochronę zdrowia, co szczególnie uświadomiła ludziom pandemia koronawirusa. Obiekty użyteczności publicznej w szczególny sposób zobowiązane są do utrzymania higieny w pomieszczeniach. Wiele osób prywatnych również ma taką potrzebę. Mniejsza ekspozycja organizmu na bakterie i wirusy może zapobiec pojawieniu się infekcji.

Kolejnym powodem, dla którego generator ozonu do domu staje się coraz bardziej popularny, jest fakt, że usuwa nieprzyjemne zapachy. Pozwoli szybko pozbyć się na przykład odoru dymu papierosowego lub niechcianych woni po poprzednich lokatorach. Czystym powietrzem po prostu przyjemniej się oddycha.

Jaki generator kupić?

Urządzenie do dezynfekcji warto kupić u dostawcy specjalizującego się w ozonatorach. Pracownicy takiej firmy doradzą, jak dobrać odpowiedni sprzęt i w jaki sposób z niego korzystać. Do użytku prywatnego przeznaczone są generatory domowe, które zaprojektowano z myślą o oczyszczeniu pomieszczeń o metrażu do 60m2 oraz samochodach. Przepływ ozonu następuje wówczas w granicach 260 m3/h. W zestawie znajduje się instrukcja obsługi, przewód zasilający i karta gwarancyjna. Sprzęt wyposażono w wyłącznik czasowy oraz solidną obudowę. Może być wykorzystywany w szerokim zakresie temperatur, od -5 do nawet 40 stopni Celsjusza.

Generator ozonu do domu

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na ozonowanie. Pozbądź się nieprzyjemnych zapachów, wirusów, bakterii i grzybów. Zadbaj o czystość powietrza, a przebywający w pomieszczeniach alergicy i osoby o obniżonej odporności organizmu z pewnością dostrzegą różnicę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ