Monitor dla gracza 144 Hz — na co zwrócić uwagę przy zakupie?

0
459
Monitor dla gracza 144 Hz

Kompletując PC do grania na pewno zainwestowałeś w najlepsze podzespoły. Karta graficzna, RAM, procesor — wszystko jest niezwykle istotne, ale czy wiesz, że odpowiedni monitor może całkowicie odmienić jakość i przyjemność podczas grania? Monitor dla gracza 144 Hz to pierwszy wybór świadomych użytkowników, którzy chcą wycisnąć maksimum wydajności z gamingowego sprzętu. Jakie parametry są najbardziej istotne i na co zwrócić uwagę, wybierając taki monitor? Sprawdź!

Jak wybrać monitor dla gracza 144 Hz? O tym nie możesz zapomnieć!

Dobry monitor dla gracza uwzględnia nie tylko maksymalny budżet, w jakim musisz się zmieścić, ale również wszystkie parametry oraz dodatkowe funkcje, aby uzyskać jak najlepszą jakość gier, na jaką pozwalają możliwości komputera. Jaki monitor 144 Hz się sprawdzi?

Przy wyborze koniecznie zwróć uwagę na czas reakcji monitora LCD. Od niego zależy, w jakim tempie jeden piksel jest w stanie zgasnąć i się zapalić. Im krótszy czas reakcji, tym lepsze wrażenia wizualne w trakcie dynamicznych rozrywek. Kolejny istotny parametr przy monitorach dla graczy 144 Hz jest zakres kontrastu. W tym przypadku im wyższy parametr, tym lepiej dla jakości obrazu. Na koniec przyjrzyj się dodatkowym funkcjom tj. funkcja 3D, HDR, wsparcie dla płynnego obrazu bez klatkowania i tearingu.

Monitor dla gracza 144 Hz — czy to najlepszy wybór?

Monitory dla graczy 144 Hz są niezwykle popularne i zazwyczaj stają się pierwszym wyborem, gdy zaczynasz poszukiwania monitora przeznaczonego do gier. Dlaczego? Wszystko za sprawą szerokiej oferty, która gwarantuje, że znajdziesz monitory dla graczy w różnym przedziale cenowym, jak i o różnej wielkości. Co więcej, monitor dla gracza 144 Hz ma także wysoką częstotliwość odświeżania, a to znaczy, że radzi sobie z graniem na maksymalnie 144 FPS. Obie te wartości odmieniają całkowicie wrażenia wizualne tych osób, które do tej pory używały modeli 60 Hz,

Większość graczy zyska na monitorze 144 Hz również ze względu na o wiele lepszy obraz, a nierzadko także większe pole widzenia. Wszystko dlatego, że modele gamingowe z odświeżaniem 144 Hz są dostępne w wersji panoramicznej, która znacznie zwiększa pole widzenia podczas grania. Ostatecznie wpływa to nie tylko na możliwość całkowitego zanurzenia się w każdej grze, ale również pomaga zwiększyć czujność podczas rozgrywki.

Podsumowanie

Monitor 144 Hz dla gracza to optymalny kompromis między możliwościami sprzętu i ceną. W ogromnej ofercie znajdziesz zarówno modele o różnych parametrach, ciekawych funkcjach, jak i produkty o interesującym lub funkcjonalnym designie. Jedno jest pewne — gdy raz odpalisz grę na monitorze 144 Hz, nie będziesz chciał wrócić do przestarzałych modeli z niższą częstotliwością. 

Artykuł przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ