Jak wybrać drzwi techniczne?

0
594

Drzwi techniczne to przede wszystkim drzwi do pomieszczeń gospodarczych, które odznaczają się dobrymi parametrami technicznymi i relatywnie przystępną ceną. Ich nowoczesne kształty sprawiają, że są obecnie bardzo popularne, również jako drzwi do mieszkań znajdujących się w budynkach wielorodzinnych. Zobacz, jakimi cechami powinieneś się kierować, aby wybrać te, które najbardziej cię zadowolą.

Drzwi o średniej izolacji cieplnej

Drzwi do domów wolnostojących powinny spełniać wygórowane normy cieplne, dzięki czemu mogą zagwarantować utrzymanie optymalnych temperatur. Jednak istnieje cały szereg pomieszczeń (jak choćby garaż, domek gospodarczy czy pomieszczenie przeznaczone dla firmy sprzątającej), które nie wymagają aż tak wygórowanych parametrów, ponieważ nie muszą zachowywać bardzo wysokiej temperatury, niezależnie od pory roku. Jednocześnie jednak nie chcemy, aby całkowicie się wyziębiły, co także byłoby niekorzystne.

Właśnie w takich przypadkach warto zastosować drzwi zewnętrzne techniczne, które odznaczają się parametrem przenikalności cieplnej na poziomie Ud = 1,7. Zabezpieczają przed całkowitym wyziębieniem, jednak nie są aż tak bardzo odporne na przenikanie chłodu, by mogły (obecnie) zostać zastosowane w domu wolnostojącym jako drzwi zewnętrzne. Ich budowa wpływa jednak na ich bardzo korzystną cenę, co jeszcze bardziej zachęca do tego, by wybierać je do pomieszczeń gospodarczych.

Do zastosowania również jako drzwi wewnętrzne

Drzwi techniczne, choć z założenia mają pełnić funkcję drzwi zewnętrznych, mogą zostać swobodnie wykorzystane także we wnętrzach budynków. Służą między innymi jako łączniki między podziemnymi piwnicami a klatkami schodowymi w budynkach wielorodzinnych. Mogą być też wybrane jako przejście między garażem a domem, jeśli przylega on do budynku.

Ze względu na to, że drzwi techniczne cechują się średnim współczynnikiem przenikalności cieplnej, mogą zostać wybrane także jako drzwi do mieszkania w apartamentowcu. Klatka schodowa w takim budynku jest zawsze lekko ogrzewana i wystarczają one, by zapewnić optymalne warunki w samym mieszkaniu.

Parametry do wyboru: zawiasy, zamki i grubość skrzydła

Drzwi techniczne zewnętrzne mogą zostać wykonane w różnych konfiguracjach. W zależności od tego, jaka grubość skrzydła oraz jaki poziom zabezpieczeń są dla nas niezbędne, możemy wybierać spośród różnych modeli. Niektóre z nich posiadają wyższe, a inne niższe poziomy zabezpieczeń, które wpływają na to, gdzie dokładnie zostaną umieszczone.

Elegancki wygląd

Ostatnią cechą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wygląd drzwi technicznych. Podobnie jak inne typy drzwi są one przygotowywane w różnych wersjach kolorystycznych, a także z ozdobnymi przeszkleniami. Dzięki temu nie tylko spełniają wszystkie wymagania techniczne, ale też mogą doskonale wpisać się w charakter całego budynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ