Ozonowanie pomieszczeń – czy jest skuteczne?

0
879
Ozonowanie pomieszczeń

Zabieg ozonowania ma na celu zabicie wszelkich bakterii, grzybów i wirusów, które znajdują się w danym pomieszczeniu. Pozwala on również usunąć nieprzyjemny zapach. W jaki sposób przeprowadza się ozonowanie i czy faktycznie jest ono tak skuteczne? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł

Czym jest ozonowanie i w jaki sposób się je przeprowadza?

Ozonowanie pomieszczeń jest zabiegiem, który znajduje zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale przede wszystkim w przestrzeniach użytku publicznego. Biura, żłobki i przedszkola to miejsca narażone na rozprzestrzenianie się chorobotwórczych grzybów i wirusów. Zabieg nie tylko likwiduje wszelkie drobnoustroje, ale także pomaga pozbyć się brzydkiego zapachu.

Ozonowanie pomieszczeń wykonują profesjonalne firmy, wykorzystując do tego celu specjalne urządzenia zwane ozonatorami. Wprowadzają one do wnętrza ozon, który miesza się z powietrzem i powoduje zabójczą dla wirusów i grzybów mieszankę. Zanim jednak przystąpimy do ozonowania, warto odpowiednio przygotować pomieszczenie. Aby ułatwić dotarcie gazu w każdy zakamarek, powinniśmy otworzyć wszystkie szafki i odsunąć je od ściany. Warto podłożyć coś pod dywany, by gaz mógł dokładnie spenetrować ich wnętrze. Pamiętajmy, by zasłonić wszelkie przewody wentylacyjne. Jest to niezwykle istotne w sytuacji, gdy mieszkamy w bloku. Ozon w momencie, gdy jest aktywny, może być trujący. Mógłby więc dostać się kanałami wentylacyjnymi do sąsiadów, a tego chcemy uniknąć. Na całe szczęście ulega szybkiemu rozpadowi i po wywietrzeniu pomieszczenia, można go normalnie użytkować.

W sklepach kupić można domowe ozonatory, ale ich skuteczność nie jest najlepsza. Nie są one w stanie zapewnić tak dużego stężenia ozonu, jak profesjonalne urządzenia, z których korzystają firmy takie jak Ozon Express.

Jakie pomieszczenia wymagają ozonowania?

Ozonowanie pomieszczeń to zabieg całkowicie bezpieczny i niezwykle skuteczny. Dzięki niemu pozbywamy się wszelkich grzybów i wirusów, ale ozonowanie jest wskazane również w sytuacji, gdy nasz dom zamieszkały insekty. Poprawnie przeprowadzone ozonowanie sprawi, że inwazja mrówek i karaluchów skończy się szybciej, niż się zaczęła.

Tak naprawdę ozonować można każde pomieszczenie, w którym przebywają ludzie lub zwierzęta. Bardzo często zabieg ten wykorzystują się w przedszkolach i żłobkach, ale ma też ogromne zastosowanie w gabinetach weterynaryjnych. Pozwala w kilka chwil pozbyć się brzydkiego zapachu i umożliwia szybki powrót do lokalu ludzi i zwierząt. Warto podkreślić, że zabieg ozonowania niszczy wszelkie alergeny, przeprowadzony może być więc również w sypialniach alergików.

Innym zabiegiem charakteryzującym się bardzo wysoką skutecznością i pozwala szybko pozbyć się np. świerzbowca jest zamgławianie ULV. Sucha mgła, jaka wytwarzana jest w jego trakcie, skutecznie penetruje wszelkie powierzchnie i wnika w najgłębsze zakamarki każdego pomieszczenia. To tania i niezwykle skuteczna alternatywa dla domowych ozonatorów, które nie zapewniają zbyt wysokiej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ