Jak wybrać odpowiedni parasol grzewczy do ogrodu

0
1971

Spędzanie wolnego czasu w ogrodzie, jest doskonałą formą relaksu po ciężkich dniach lub tygodniach pracy. Chłodny wieczór może jednak skutecznie zepsuć przyjemną atmosferę, spędzoną m.in. z przyjaciółmi lub książką i lampką wina – są jednak sposoby, by spadające temperatury nie doskwierały nikomu! Chodzi konkretnie o parasole grzewcze, które sprawdzą się w niemal wszystkich ogrodach i tarasach! Ostatnimi czasy można spotkać je niemal wszędzie, ponieważ wszystkie restauracje, bary, a nawet kluby, wyposażają swoje ogródki jadalne, tarasy i balkony w ten element, by goście nie czuli chłodu i z przyjemnością spędzali jeszcze więcej czasu w lokalach. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, ile kosztuje taki parasol grzewczy, jak wygląda jego eksploatacja i jak wybrać odpowiedni model, by spełniał on wszystkie oczekiwania.

Czy to tylko chwilowy trend?

Moda często tak szybko jak się pojawia, również błyskawicznie umiera i zostaje wyparta przez coś zupełnie nowego. W tym wypadku może być jednak zupełnie inaczej, ponieważ nie jest to jedynie dodatek wizualny – chociaż trzeba przyznać, że wygląda i prezentuje się świetnie, tworząc atmosferę nowoczesności i dobrobytu.

Parasol grzewczy pozostawia jednak w dalszym ciągu wiele kontrowersji i nie budzi zaufania u wszystkich użytkowników. W końcu jest to w wielu przypadkach kontakt z ogniem i gazem, które mogą nie tylko spowodować niemałe szkody, ale również wpłynąć na zdrowie lub życie użytkowników. Jednak jeśli każdy użytkownik podejdzie to tematu odpowiedzialnie, zgodnie z instrukcją i stosując się do wszystkich zasad bezpieczeństwa, nie powinien obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Dla osób, które jednak nie chcą przekonać się do bliskiego kontaktu z ogniem i gazem, na rynku dostępne są również parasole grzewcze elektryczne, jednak można powiedzieć sobie, że nie są one tak wydajne, jak wcześniej wspomniane modele gazowe, nagrzewają się o wiele dłużej i przede wszystkim pobierają naprawdę duże ilości prądu, więc koszty związane z eksploatacją, nie są miarodajne z kosztami. Są one również o wiele mniejsze, co można zaobserwować m.in. po cenach produktów, więc nie nadają się do ogrzania biesiadników przy stole, nawet jeśli temperatura spadnie nieznacznie – modele gazowe, bez problemu poradzą sobie z jesiennymi zmianami atmosferycznymi. Często można je spotkać nawet w czasie zimy, gdy ustawiane są przy drzwiach i popielniczkach, by osoby palące mogły w komfortowych warunkach wyjść i zaspokoić głód nikotynowy na zewnątrz lub porozmawiać przez telefon w ciszy.

Jak wybrać parasol grzewczy?

Biorąc pod uwagę ilość dostępnych produktów na rynku i popularność, nie zawsze warto kierować się ceną (co wcale nie oznacza, że wybór najtańszego produktu znajdującego się w sklepie, będzie satysfakcjonujący). Każdy producent powinien określać wydajność i możliwości swojego produktu, więc można w szybki i prosty sposób wybrać model odpowiedni do zastosowań prywatnych w ogrodzie. Parasole grzewcze wybierane do restauracji, barów, knajp i balkonów publicznych, są bardzo duże, ponieważ muszą one ogrzać jak największy teren w ciągu jednej chwili. Stawianie mniejszych produktów na każdym stoliku, będzie niezwykle ograniczać miejsce, przez co właściciele postawią mniej stołów i ugoszczą mniejszą ilość klientów, zarabiając tym samym mniej pieniędzy.

Modele do zastosowań prywatnych, można kupić już w cenach od 400 do 700 złotych, dzięki czemu użytkownicy wydłużą maksymalnie swój sezon grillowania i spędzania wieczorów na świeżym powietrzu. Bardziej zaawansowane modele, które możemy nazwać produktami przemysłowymi, oferowane są w granicach 1300-2000 złotych. Różnica w wielkości i kosztów eksploatacji jest jednak widoczna na pierwszy rzut oka, więc nikogo nie powinien dziwić ten przeskok ceny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ